موضوعات ‌مرتبط: سیاسی انرژی

a/32936 :کد

0

سهم بنزین در آلودگی هوای تهران

  یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ — ۰۷:۰۰
تعداد بازدید : ۲۷۱   
 تحلیل ایران -سهم بنزین در آلودگی هوای تهران

در حالی که آلودگی هوای تهران وضعیت جاری پایتخت را از حالت نرمال خارج کرده است، شرکت پخش فراورده‌های نفتی می‌گوید بیش از ۸۳ درصد بنزین توزیعی در استان تهران، یورو ۴ است.

 

در حالی که آلودگی هوای تهران وضعیت جاری پایتخت را از حالت نرمال خارج کرده است، شرکت پخش فراورده‌های نفتی می‌گوید بیش از 83 درصد بنزین توزیعی در استان تهران، یورو 4 است.
 

به گزارش تحلیل ایران، معضل آلودگی هوای کلانشهر تهران که طی چند سال گذشته بسیار مورد توجه بوده، با وجود تمام اقدامات از جمله افزایش محدوده اضطرار، زوج و فرد، معاینه فنی خودروها، تعطیلی ادارات، آبپاشی، نصب فن و پنکه و ... بازهم به عنوانی چالشی بسیار مهم سلامت شهروندان تهرانی را تهدید می‌کند.

در این میان شرکت پخش فراورده های نفتی می‌گوید بیش از 83 درصد بنزین توزیعی در استان تهران بنزین با کیفیت یورو4 است و وضعیت تامین سوخت این کلانشهر نسبت به گذشته بهبود قابل توجهی داشته است.

پیگیری های ایسنا از شرکت پخش فراورده های نفتی نشان می‌دهد روزانه مجموعا 14.5 میلیون لیتر در سطح استان تهران توزیع می‌شود که از این میزان، 12 میلیون لیتر آن بنزین یورو4 است.

براساس این گزارش، از 12 میلیون لیتر بنزین یورو 4 توزیعی در استان تهران، 11.5 میلیون لیتر به کلانشهر تهران اختصاص می‌یابد و 500 هزار لیتر نیز در حومه تهران توزیع می‌شود.

در همین حال، معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای تهران نیز گفته است که آلودگی اخیر هوا در تهران ارتباطی با نیروگاه‌های برق استان ندارد.

فلاح در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان این‌که در شهر تهران دو نیروگاه طرشت در منطقه ستارخان با ظرفیت 40مگاوات و نیروگاه بعثت در جنوب تهران با ظرفیت 210 مگاوات فعالیت می‌کنند، افزود: این نیروگاه‌ها با گاز که سوخت پاکی است، تغذیه می‌شوند.

معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای تهران ادامه داد: مابقی نیروگاه‌ها اطراف شهر تهران هستند که گازوئیل مصرف می‌کنند.

وی با بیان این‌که مصرف برق تهران 6500 مگاوات است، ادامه داد: تنها نیروگاهی که از مازوت که بیشترین میزآن آلودگی را دارد تغذیه می‌کند نیروگاه شهید رجایی در دشت قزوین است.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :