موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/32942 :کد

0

اسرائیل از اوضاع جهانی برای شهرک‌سازی استفاده می‌کند

  یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ — ۰۷:۱۶
تعداد بازدید : ۲۷۶   
 تحلیل ایران -اسرائیل از اوضاع جهانی برای شهرک‌سازی استفاده می‌کند

دفتر دفاع از اراضی فلسطینی و مبارزه با شهرک‌سازی می‌گوید رژیم اسرائیل از توجه جامعۀ جهانی به مبارزه با تروریسم سوء‌استفاده کرده و شهرک‌ساز‌ی‌های خود را گسترش می‌دهد.

دفتر دفاع از اراضی فلسطینی و مبارزه با شهرک‌سازی می‌گوید رژیم اسرائیل از توجه جامعۀ جهانی به مبارزه با تروریسم سوء‌استفاده کرده و شهرک‌ساز‌ی‌های خود را گسترش می‌دهد.

 

 

براساس اعلام این دفتر، کمیتۀ موسوم به «طراحی و اجرا» در رژیم اسرائیل اخیراً ساختن 891 واحد مسکونی در شهرک گیلو در جنوب قدر و 330 واحد دیگر در منطقه شیخ جراح را که در آن یک مدرسۀ 12 طبقه ساخته می‌شود، تصویب کرده است.


رژیم اسرائیل همچنین در چارچوب طرح موسوم به 2020 با هدف گسترش جمعیت یهود در شهر قدس، مساحت زیادی از اراضی فلسطینی را در منطقۀ الولجه در جنوب قدس، مصادره کرده است.

بخشی از زمین‌های فلسطینی در مناطق بیت ساحور و بیت لحم نیز مصادره شده‌اند. رژیم اسرائیل ادعا می‌کند برای فعالیت‌های نظامی به این زمین‌ها نیاز دارد.


در همین حال رژیم اسرائیل برای حمایت شهرک‌های یهودی‌نشین و از بین بردن بافت فلسطینی کرانۀ باختری، در حال ساخت دیوارهایی با ارتفاع 9 متر در جنوب کرانه باختری در مناطق بیت امر، العروب و جوش عتصیون است.


رسانه‌های اسرائیلی نیز می‌گویند شرکت‌های بزرگ اسرائیلی از جمله شرکت لبنیات تنوفا، شرکت دیلک که در زمینه نیرو و انرژی فعالیت می‌کند و شرکت هشاحر، تولیدکننده شکلات، مبالغ هنگفتی برای حمایت از شهرک‌سازی به رژیم تل آویو پرداخته‌اند.


به گفتۀ رسانه‌های اسرائیلی، رژیم اسرائیل مازاد بودجۀ دو سال اخیر خود را به شهرک‌سازی اختصاص داده شده است.


همچنین شماری از شرکت‌های اسرائیلی که از قانون پرداخت عوارض معاف شده‌اند، در پنج سال مبلغ یک میلیارد دلار به رژیم اسرائیلی برای ادامۀ شهرک‌سازی پرداخته‌اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :