موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/32943 :کد

0

حوادث تیراندازی آمریکا از دیروز تاکنون تنها دریک شهر ۱۴مجروح

  یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ — ۰۷:۲۲
تعداد بازدید : ۲۱۴   
 تحلیل ایران -حوادث تیراندازی آمریکا از دیروز تاکنون تنها دریک شهر ۱۴مجروح

تیراندازی‌های شهر شیکاگو در کمتر از یک شبانه‌روز، ۱۴ نفر را راهی بیمارستان کرده است.

تیراندازی‌های شهر شیکاگو در کمتر از یک شبانه‌روز، ۱۴ نفر را راهی بیمارستان کرده است.


 

به گزارش تحلیل ایران، رسانه‌های محلی شهر «شیکاگو» امروز (شنبه) خبر دادند شمار قابل‌توجهی از اهالی این شهر تنها در کمتر از یک روز در حوادث تیراندازی این شهر مجروح شده‌اند.

 

به گزارش شبکه «دبلیوجی‌اِن» شیکاگو، حداقل 14 نفر، از بعدازظهر جمعه تاکنون در اثر تیراندازی زخمی شده‌‌اند. به گفته پلیس شیکاگو، 6 تن از آمار مذکور، صرفاً مربوط به صبح شنبه بود‌ه‌اند.


بنابر اعلام سخنگوی اداره پلیس شهر شیکاگو، جوان‌ترین مجروح در این مجموعه حوادث پسری 17 ساله بوده است که در ساعت 3:40 بامداد به‌طرف او شلیک شده است. دو تن دیگر از مصدومین نیز یک ساعت قبل از آن، در جریان یک مهمانی مورد هدف قرا گرفتند.

 

آمار حوادث تیراندازی در ایالات متحده از دیرباز در این کشور قربانی می‌گرفته است. در عین حال، باتوجه به روند وجود مشکلات اقتصادی و گسترش اعتراضات، خشونت پلیس علیه رنگین‌پوستان و همچنین رواج عقاید نژادپرستانه، ‌آمار ناآرامی‌ها در این کشور همواره درطول سال‌های اخیر روند صعودی داشته است.

 

بسیاری از نمایندگان کنگره و سنای آمریکا درطول ادوار مختلف، ضمن مخالفت با لغو ممنوعیت حمل، خرید و فروش اسلحه، آزادی سلاح در کشور خود را نشانۀ نوعی اقتدار برای ایالات متحده قلمداد می‌کرده‌‌اند. قوانین آمریکا برپایه «متمم دوم قانون اساسی ایالات‌متحده» اجازه حمل اسلحه برای شهروندان را مجاز دانسته است.

 

متمم دوم قانون اساسی آمریکا در سال 1971، بعنوان بخشی از ده متمم منشور حقوق این کشور تصویب شد. در این سند، تصریح شده است مردم برای حفاظت از خود، ‌با قید مقررات، مجاز به مالکیت و حمل سلاح هستند.

 

منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :