موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی دانشگاه

a/32948 :کد

0

آغاز فرآیند راستی‌آزمایی مراکز علمی‌کاربردی

  یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ — ۰۷:۳۳
تعداد بازدید : ۱۵۹   
 تحلیل ایران -آغاز فرآیند راستی‌آزمایی مراکز علمی‌کاربردی

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی از آغاز مرحله راستی‌آزمایی مراکز این دانشگاه خبر داد.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی از آغاز مرحله راستی‌آزمایی مراکز این دانشگاه خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، محمدعلی اخباری در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به آغاز فرآیند رتبه‌بندی مراکز این دانشگاه از 18 مرداد گفت: مرحله اول رتبه‌بندی مراکز یا همان مرحله خودارزیابی به پایان رسیده و مرحله راستی آزمایی آغاز شده است.

وی با اشاره به شیوه‌نامه اجرایی رتبه‌بندی مراکز گفت: این شیوه‌نامه شامل دو مرحله خودارزیابی و راستی‌آزمایی می‌شود و شامل 9 پارامتر اصلی و 245 شاخص ارزیابی است. مرحله اول این ارزیابی که همان خودارزیابی مراکز است پایان رسیده و در مرحله راستی آزمایی، نتایج مرحله اول توسط کارشناسان راستی‌آزمایی و تجزیه و تحلیل می‌شود.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه مهلت راستی‌آزمایی تا پایان سال تعیین شده است، در مورد مرحله بعد از راستی‌آزمایی توضیح داد: مرحله بعد راستی‌آزمایی، رتبه‌بندی مراکز است، البته هنوز مشخص نشده مراکز به چند رتبه تقسیم می‌شوند.

اخباری در پایان درمورد هدف رتبه‌بندی مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی توضیح داد: هدف از این ارزیابی ایجاد رقابت سالم میان مراکز و تشخیص ارتقا و تضمین کیفیت مراکز است. هدف دیگر این است که در افزایش مهارتی دانشجویان بیشترین سرمایه‌گذاری صورت گیرد تا شاهد دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مهارتی باشیم.
 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :