موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/33145 :کد

0

کارشناس آمریکایی:اقدامات آمریکا در راستای حمایت از داعش است

  دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴ — ۰۰:۴۸
تعداد بازدید : ۲۳۴   
 تحلیل ایران -کارشناس آمریکایی:اقدامات آمریکا در راستای حمایت از داعش است

«فینیان کانینگام» کارشناس سیاسی آمریکایی گفت: آمریکا با اقدامات خود در موارد متفاوت به گروه تروریستی داعش کمک و از ان پشتیبانی کرده است.

«فینیان کانینگام» کارشناس سیاسی آمریکایی گفت: آمریکا با اقدامات خود در موارد متفاوت به گروه تروریستی داعش کمک و از ان پشتیبانی کرده است.


به گزارش تحلیل ایران، «کانینگام» افزوده است: آمریکا در سوریه و عراق بارها به داعش کمک کرده که بمباران مواضع نیروهای دولتی در واقعی یک نوع از این پشتیبانی ها است.


کارشناس سیاسی آمریکایی در گزارشی سیاسی که از شبکه تلویزیونی راشاتودی روسیه پخش شد ،گفت: آخرین نمونه پشتیبانی آمریکا از گروه تروریستی داعش، بمباران مواضع نیروهای عراقی بود.


وی افزود: هر چند که پنتاگون آن را اشتباه فنی خواند اما بسیاری این ادعای واشنگتن را باور نمی کنند.


کارشناس امریکایی گفت: کارتر اشتون وزیر دفاع آمریکا اذعان کرد که حمله هوایی مرگبار این کشور به نیروهای عراقی اشتباه بوده و به صورت عمدی انجام نگرفته است.


وی افزود: بسیاری از این عراقی ها این ادعای رئیس پنتاگون را باور نمی کنند.آنها آخرین به اصطلاح اشتباه آمریکا را مدرک دیگری از حمایت پنهانی واشنگتن از تروریست های داعشی می دانند.


کارشناس امریکایی در ادامه گزارش به اظهارات چند نماینده مجلس عراق اشاره کرد که آمریکا را متهم به حمایت از داعش کردند.


وی افزود: این نماینده ها اعلام کردند که حمله هوایی آمریکا به مواضع نظامیان عراقی در نتیجه اشتباه نبوده و در راستای کمک و پشتیبانی از گروه تروریستی داعش انجام گرفته است.آمریکا در واقع با این گونه اقدامات تلاش می کند از پیشروی ارتش عراق و شکست کامل داعش جلوگیری کند.


وی به نقل از «حکیم الزمیلی» رییس کمیته دفاعی و امنیت مجلس عراق خاطرنشان کرد: با حمله آمریکا به مواضع ارتش عراق همه اطمینان یافته اند که واشنگتن در مبارزه با گروه داعش صادق نیست


کانینگم گفت: ادعای آمریکا که حمله به مراکز داعش در عراق و سوریه را به دلایل اخلاقی و به منظور تامین امنیت ساکنان محلی متوقف کرده است ، صحت ندارد و در واقع اهداف دیگری در پشت سر این اقدامات وجود دارد که مهم ترین ان حفظ این گروه تروریستی خطرناک است.

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :