موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/33167 :کد

0

مظنون حمله تروریستی پاریس توانسته از۳ ایستگاه بازرسی عبورکند

  دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴ — ۰۴:۳۲
تعداد بازدید : ۲۶۷   
 تحلیل ایران -مظنون حمله تروریستی پاریس توانسته از۳ ایستگاه بازرسی عبورکند

مظنون حوادث ۱۳ نوامبر فرانسه، یک روز بعد از وقوع حمله در پاریس، توانسته از ۳ ایستگاه بازرسی پلیس عبور کند و وارد کشور بلژیک شود.

مظنون حوادث ۱۳ نوامبر فرانسه، یک روز بعد از وقوع حمله در پاریس، توانسته از ۳ ایستگاه بازرسی پلیس عبور کند و وارد کشور بلژیک شود.


 

به گزارش تحلیل ایران، رسانه‌های فرانسه از عبور مظنون حوادث پاریس از ایستگاه‌های بازرسی پلیس، یک روز پس از وقوع حمله 13 نوامبر خبر دادند.


شبکه فرانس‌24، امروز (یکشنبه) گزارش داد؛ «صلاح عبدالسلام»، ‌که یکی از مظنونین حملات تروریستی ماه گذشته در این کشور می‌باشد، با عبور از 3 ایستگاه بازرسی پلیس توانسته است خود را به بلژیک برساند.

یکی از مقامات امنیتی حاضر در پرونده تحقیقات حادثه پاریس، در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه (اَ اف پ)، ضمن تأیید خبر منتشرشده در روزنامه «لو پاریسین»‌، اعلام کرده است عبدالسلام با دو تن از دوستان خود در روز 14 نوامبر سال جاری موفق به سفر به بلژیک شده است.


مقام مذکور، در صحبت‌های خود، از همراهان صلاح عبدالسلام، با نام‌های«حمزه آتو» و «محمد أمری» یاد کرده است. گفته شده هر سه این افراد، اهل شهر «سن-ژان-مولانبِئِک» واقع در شهرستان «بروکسل» بلژیک هستند. این منطقه باتوجه به رشد عقاید افراطی در مهاجران ساکن آن و پیوستن عمده آنها به گروه تروریستی داعش، بعنوان مرکز رشد جریان تکفیری در اروپا نام نهاده شده است.


در مجموعه حوادثی که در شامگاه 13 نوامبر سال جاری (22 آبان 94) در شهر پاریس و حومه شمالی آن به نام «سَن دُنی» رخ داد، چند فرد مسلح با شلیک گلوله‌ و همچنین منفجر کردن جلیقه‌های انتحاری خود، سبب کشته و زخمی‌شدن حدود 490 نفر شدند.


گروه تروریستی داعش، ساعاتی بعد، مسئولیت رخداد پاریس را برعهده گرفت. از سال 2011 تاکنون، اتباع بسیاری از کشورهای اروپایی باوجود خلأ تدابیر امنیتی در کشورهای متبوع خود، وارد کشور سوریه برای پیوستن به گروه تروریستی داعش شده‌اند. نشریه اینترنتی «اینترنشنال بیزنس تایمز» در آوریل سال جاری (فروردین 94) به نقل از یک مقام بلندپایه اتحادیه اروپا می‌نویسد: «برآورد ما این است که چیزی بین 5 تا 6 هزار نفر از اتباع اروپا، در سوریه و به جمع داعش پیوسته‌اند.» «ورا جوروا» کمیسر اتحادیه اروپا در امور قضایی، در مصاحبه با روزنامه فرانسوی «لو موند» اعلام کرد از میان تعداد مذکور، صرفاً بیش از هزار و 500 تن از اتباع فرانسوی هستند

 

منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :