موضوعات ‌مرتبط: فناوری فناوری های نوین

a/33192 :کد

0

تصویب ماده‌ قانونی،جهت بازارسازی و ایجاد زیر ساخت‌ استاندارد

  دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴ — ۰۶:۳۵
تعداد بازدید : ۲۰۲   
 تحلیل ایران -تصویب ماده‌ قانونی،جهت بازارسازی و ایجاد زیر ساخت‌ استاندارد

معاون سیاستگذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تصویب ماده ۴۳ قانون از سوی مجلس جهت بازارسازی، ایجاد تقاضا و ایجاد زیرساخت‌های استاندارد خبر دارد.

معاون سیاستگذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تصویب ماده 43 قانون از سوی مجلس جهت بازارسازی، ایجاد تقاضا و ایجاد زیرساخت‌های استاندارد خبر دارد.

به گزارش تحلیل ایران، مهدی الیاسی معاون سیاست‌گذاری و ارزیابی راهبردی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان  اظهار کرد: در سال گذشته یک قانونی از سوی دولت پیشنهاد شده و مجلس تصویب کرده به نام قانون رفع موانع تولید تجاری‌سازی و حمایت‌های مالی این قانون دارای 60 ماده است که در ابعاد مختلف تجاری سازی، صنعت به کار می رود.

وی در ادامه افزود: ماده‌ 43 این قانون به صورت متمرکز روی اقتصاد دانش بنیان متمرکز است و در واقع متن این ماده به این صورت است که دولت وظیفه دارد برنامه‌ تولید و صادرات محصولات دانش بنیان را به عنوان یک برنامه ویژه دنبال کند.

الیاسی تصریح کرد: در کنار آن یک بسته کلی برای توسعه و تولید محصولات رقابت‌پذیر در کشور با کمک تمام دستگاه‌های مسئول در درون این کار گروه از قبیل وزارت علوم، وزارت بهداشت، وزارت صنعت و مجموعه تولیدی صنعتی کشور کاریابی می شود.

معاون سیاستگذاری و ارزیابی و راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان کرد: قوانین موجود در این ماده بیشتر در حمایت از دانشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری شرکت‌های دانش بنیان و پژوهشگاه‌ها می‌باشد و زمانی که احساس کردیم خلاء عمده‌ای در جهت بازارسازی، ایجاد تقاضا و ایجاد زیرساخت‌های استاندارد وجود دارد با تمرکز بر جنبه اقتصادی مجموعه‌ای از سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌ها در این ماده پیاده کردیم.

وی تأکید کرد: در این ماده کارگروهی پیشنهاد شده که این کارگروه متمرکز باشد، ریاست این کارگروه به عهده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است و همکاری خوبی بین بخش صنعت و بخش علمی وجود دارد ولی اعضای کارگروه تمام کسانی هستند که به نحوی وابسته به بخش صنعت و موزه علمی باشند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :