موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی معارف و حقوق

a/33272 :کد

0

یادداشت آیت‌الله صافی به‌مناسبت سالروز آغاز امامت امام زمان

  دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴ — ۰۹:۴۴
تعداد بازدید : ۱۹۶   
 تحلیل ایران -یادداشت آیت‌الله صافی به‌مناسبت سالروز آغاز امامت امام زمان

آیت‌الله صافی گلپایگانی در یادداشتی به‌مناسبت نهم ربیع‌الاول سالروز آغاز امامت حضرت مهدی(عج) آورده است: امروز همگان وظیفه داریم که خصوصیات و امتیازات جامعه مهدوی و دولت کریمه الهی را به جهان معرفی کنی

 

آیت‌الله صافی گلپایگانی در یادداشتی به‌مناسبت نهم ربیع‌الاول سالروز آغاز امامت حضرت مهدی(عج) آورده است: امروز همگان وظیفه داریم که خصوصیات و امتیازات جامعه مهدوی و دولت کریمه الهی را به جهان معرفی کنیم. 

 

به گزارش تحلیل ایران، در یادداشت این مرجع تقلید با عنوان سرآغاز مدینه فاضله آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

روز شریف نهم ربیع المولود از ایام الله بزرگ و مقدّس است. این روز فرخنده و پربرکت، آغاز ظهور ولایت حضرت ولی الله الاعظم امام مبین و حصن حصین بقیة الله فی الأرضین موعود انبیاء مرسلین، خاتم الأوصیاء المعصومین، مولانا المنتظر و العدل المشتهر و الإمام الثانی عشر الحجة بن الحسن المهدی ارواح العالمین له الفداء می‌باشد؛ و در حقیقت، باید گفت که از امروز و از درون تاریخ هجری، تاریخ نوین عصر مهدوی آغاز می‌شود.

این روز، سر آغازی است برای عصری که جهان در پیش رو دارد و در طول حضور بشر در روی زمین بی‌سابقه است و ویژگی‌های آن در عصر هیچ یک از انبیا و رجال، ظاهر نشده است، عصری که در آن زمین پر از عدل و قسط گردد و همه جا امنیّت و آرامش و اطمینان حاکم گردد و میلیاردها بشر در همه جا تحت حکومت واحد و قانون واحد قرار بگیرند و برکات زمین و آسمان ظاهر گردد عصری نمونه است.

عصر مهدوی، یعنی نفی تمام ضعف‌ها و فسادها، یعنی انتظارِ چنان جامعه واحد جهانی و مدینه فاضله حقیقی که همه ارکان و اعضا و نهادهایش همان‌گونه که طرح آن از طرف شخص رسول اعظم صلّی الله علیه‌ و آله، داده شده، مانند اعضای بدن انسان واحد، انجام وظیفه می‌نماید.

مسیر همه جوامع به سوی این جامعه است و رسیدن بشر به این جامعه، سنّت الهی و قاعده تخلّف‌ناپذیر است، هر کس که بخواهد مانع از تحقّق این جامعه مهدوی شود معارضه و ممانعت وی در هم کوبیده می‌شود.

در اینجا تذکّر این نکته مناسب است که تا دنیا به آن عصر و جامعه بزرگ مهدوی نرسیده است جامعه‌های فعلی اگر بخواهند در سعادت، آسایش، قدرت، قوّت، عزت و عدالت، زندگی کنند باید همان اصول و مبانی جامعه مهدوی را اصل و مبنای حیات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی خود قرار دهند و آن را معیار بدانند و صلاح یا فساد خود را با آن بسنجند.

اکنون با این میزان از جوامع کوچک شهری و روستایی، می‌توان جامعه‌ای را که مهدوی است‌ شناسایی کرد، در هر شهر و روستایی که حق رعایت می‌شود، از حق حمایت می‌کنند، به حق عمل می‌نمایند، اتحاد و برادری به چشم می‌خورد، تعلیم و تربیت صحیح و تقدیر از اخیار و دانشمندان در آنجا رایج است، در امانت، خیانت نمی‌کنند و خلاصه، حیات دینی و انسانی دارند، آن جامعه اگر چه کوچک هم باشد جامعه مهدوی است.

امروز همگان وظیفه داریم که خصوصیات و امتیازات جامعه مهدوی و دولت کریمه الهی را به جهان معرّفی نماییم که جهان تشنه عدل و مواسات و جهانِ خسته از ظلم و جنایات و قتل و خونریزی خود را برای روز رهایی و روز زیبای مهربانی آماده کند و امیدوار و منتظر وعده الهی برای برپایی حکومت واحد عدالت باشد که «إنّهم یَرَوْنَهُ بَعیداً وَ نَراهُ قَریباً» اللهم اجعلنا من أنصاره و أعوانه.»
منبع: ایسنا

 

                               

امام زمان     امامت                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :