موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/33323 :کد

0

شمخانی: مصوبه کنگره آمریکا بی اعتمادی را افزایش می‌دهد

  دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴ — ۱۳:۱۵
تعداد بازدید : ۲۰۱   
 تحلیل ایران -شمخانی: مصوبه کنگره آمریکا بی اعتمادی را افزایش می‌دهد

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت مصوبه اخیر کنگره آمریکا موجب افزایش سوءتفاهم و بی اعتمادی می‌شود و می تواند تاثیرات جبران ناپذیری بر روند اجرای تعهدات متقابل در اجرای برجام داشته باشد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در دیدار رئیس مجلس سنای فرانسه گفت مصوبه اخیر کنگره آمریکا موجب افزایش سوءتفاهم و بی اعتمادی می‌شود و می تواند تاثیرات جبران ناپذیری بر روند اجرای تعهدات متقابل در اجرای برجام داشته باشد.

 

به گزارش تحلیل ایران، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در دیدار در دیدار ژرار لارشه که پیش از ظهر دوشنبه انجام شد، با اشاره به آغاز فصل نوین در روابط همه جانبه میان ایران و فرانسه در فضای پساتحریم گفت: برداشتن گام های مشترک و سازنده برای بازسازی و تقویت اعتماد، سرآغاز شکل گیری مناسبات جدید بر پایه احترام تقابل و تامین منافع دو ملت است.

 

شمخانی فضای پسابرجام را زمینه ای مناسب برای جایگزینی گفت‌وگو و مفاهمه به جای خصومت و منازعه عنوان کرد و با تاکید بر ضرورت صیانت طرفین مذاکره از دستاورد های آن اظهار داشت: برخی اقدامات و تصمیماتی که اخیر نمونه ای از آن در مصوبه کنگره آمریکا بروز و ظهور یافت به طور قطع موجب افزایش سوءتفاهم و بی اعتمادی می شود و می تواند تاثیرات جبران ناپذیری را بر روند اجرای تعهدات متقابل در اجرای برجام به دنبال داشته باشد.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :