موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/33324 :کد

0

در مبارزه با بی‌حجابی اهتمامی انجام نمی‌شود

  دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴ — ۱۳:۱۹
تعداد بازدید : ۱۸۴   
 تحلیل ایران -در مبارزه با بی‌حجابی اهتمامی انجام نمی‌شود

رئیس موسسه آموزش پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: آنچه پلیس جمهوری اسلامی ایران را با سایر پلیس‌های جهان متمایز می‌سازد، توجه به امنیت معنوی و اخلاقی است.

رئیس موسسه آموزش پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: آنچه پلیس جمهوری اسلامی ایران را با سایر پلیس‌های جهان متمایز می‌سازد، توجه به امنیت معنوی و اخلاقی است.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله مصباح یزدی در دیدار با فرماندهان ارشد ناجا، گفت: پلیس در نظام جمهوری اسلامی ایران علاوه بر آنچه سایر نظام‌ها آن را وظیفه پلیس می‌دانند یعنی تامین امنیت جان، مال و ناموس مردم باید امنیت معنوی و اخلاقی را هم کنترل کند و آن کس که در آن موضوع شک دارد، انقلاب را درست نشناخته است.

 

رئیس پژوهشکده امام خمینی(ره) ادامه داد: خداوند ملاک برتری مطلق مسلمانان را حفظ ایمان قرار داده است، لذا باید ایمان را تقویت کنیم، آنچه باعث تضعیف می‌شود، فساد اخلاقی است که اگر کاهش یابد، زمینه‌های رشد نیز فراهم می‌شود.

 

مصباح یزدی اضافه کرد: تا تخلف هست پلیس باید باشد و فعالیت کند که جلوی فساد گرفته شود، تا ارزش‌ها حاکم است و مردم برای این ارزش‌ها جانفشانی می‌کنند این مملکت، مملکت امام زمان (عج) است.

 

وی با اشاره به موضوع مبارزه با بی حجابی آن را از مصوبات شورای انقلاب فرهنگی عنوان و اجرای آن را از وظایف فرهنگ اجتماعی کشور دانست و افزود: شرایط قانونی این مصوبه تمام است، اما در عمل اهتمامی به اجرای آن نمی‌شود و برخی آن را خلاف حقوق بشر دانسته و نمی‌خواهند اجرا شود.

 

وی در ادامه با اشاره به وظیفه نیروی انتظامی از دیدگاه نظام‌ها و مکاتب مختلف، پیشرفته‌ترین تفکر در فلسفه جامعه شناسی را مکتب "ارگانیسم" عنوان کرد و گفت: حاصل این نظریه این است که اندام انسان مثل جامعه است و هر اندام در بدن کار خود را انجام می‌دهد و در جامعه هم به همین صورت است، هر دستگاه کار خود را انجام می‌دهد، حال سوال اینجاست که اسلام این نظریه را چقدر پذیرفته است؟ ما قبول داریم که بدن انسان باید اندام‌هایش درست کار کند ولی ما یک چیز دیگر را قبول داریم که عقل انسان باید درست کار کند که به روح انسان بر می‌گردد و در اندام‌های بدن عنصری به نام روح وجود ندارد و علاوه بر سلامت اندام‌های بدن باید روح هم سالم باشد، ‌مثلا شرف و غیرت ربطی به بدن ندارد، اما سلامتشان به روح باز می‌گردد که بسیار مهم است.

 

مصباح یزدی ادامه داد: همان طوری که ما قهرمان و پهلوان جسمی داریم، پهلوان روح هم داریم که اولیای خدا هستند.

 

وی افزود: شعرا، اندیشمندان و عالمان از لحاظ تئوری در روح انسان تاثیر می‌گذارند ولی در عمل چرا انجام نمی‌شود، چون از جهات انسانی، روحی و معنوی انسان دفاع نمی‌شود و کار پلیس تنها حفظ امنیت جسمانی نیست، بلکه حفظ امنیت عقیدتی، اخلاقی و معنوی هم جزء وظایف اوست.

 

رئیس پژوهشکده امام خمینی (ره) تصریح کرد: انسان روحی دارد که در نظام‌های استکبار جهانی رعایت نمی‌شود، ‌50 سال قبل تعداد مشروب فروشی‌ها بیش از کتاب فروشی‌ها بود، فساد خانه‌ها زیاد بودند و مردم انقلاب کردند که فسادخانه‌ها بسته شود و ارزش‌های اسلامی و احکام اسلام پیاده شود و تا فکر عوض نشود کار درست نمی‌شود، از ابتدای بشریت که انسان بوجود آمده، تخلف نیز وجود داشته و امروز هم هست، تفاوت پلیس دینی و اسلامی با دیگر پلیس‌ها این است که پلیس دینی با روح انسانی هم کار دارد.

 

مصباح تاکید کرد: باید جلوی فساد گرفته و با مفسدان عادلانه برخورد شود.

منبع:ایسنا
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :