موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/33392 :کد

0

اقدام کامرون درترغیب انگلیسی‌ها برای باقی ماندن در اتحادیه

  دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴ — ۲۱:۳۰
تعداد بازدید : ۱۵۴   
 تحلیل ایران -اقدام کامرون درترغیب انگلیسی‌ها برای باقی ماندن در اتحادیه

دولت کامرون قصد دارد جزواتی را به خانواده‌های انگلیسی ارسال کند تا طی آن آنها را برای باقی ماندن در اتحادیه اروپا ترغیب کند.

دولت کامرون قصد دارد جزواتی را به خانواده‌های انگلیسی ارسال کند تا طی آن آنها را برای باقی ماندن در اتحادیه اروپا ترغیب کند.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، "دیوید کامرون" نخست وزیر انگلیس در حال آماده سازی پرونده‌ای برای ارسال به خانواده‌های انگلیسی پیش از برگزاری رفراندوم باقی ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا است.


این اقدام خشم مخالفان باقی ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا را برانگیخته و این موضوع را مطرح کرده که دولت انگلیس در حال فراهم کردن اسنادی است که چرا باید این گشور در اتحادیه اروپا باقی بماند.


در حالی که دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس قصد دارد روز پنج شنبه در نشست رهبران اروپا در بروکسل شرکت کند و در خصوص مذاکرات مجدد با اتحادیه اروپا برای ادامه عضویت انگلیس رایزنی نماید، نتایج جدیدترین نظرسنجی موسسه آی سی ام حاکی است که 50 درصد مردم این کشور از خروج لندن از اتحادیه اروپا حمایت می کنند.


این نظرسنجی که در روزنامه دیلی تلگراف منتشر شده است، افزود: درصد افرادی که خواستار خروج انگلیس از اتحادیه اروپا هستند تقریبا با کسانی که از ادامه عضویت این کشور در این اتحادیه حمایت می کنند، برابر شده است.


در نظرسنجی 24 نوامبر موسسه او آر بی اینترنشنال نیز مشخص شد که بیش از 52 درصد انگلیسی ها خواستار خروج از اتحادیه اروپا هستند.


کامرون قول داده است تا در صورت عدم موافقت اتحادیه اروپا با اصلاحات پیشنهادی لندن، همه پرسی عضویت انگلیس در این اتحادیه را تا پایان 2017 میلادی برگزار کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :