موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی علمی پزشکی

a/33399 :کد

0

حقایقی که پاهایتان راجع‌به مغزتان می‌گویند

  دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴ — ۲۳:۴۵
تعداد بازدید : ۱۹۹   
 تحلیل ایران -حقایقی که پاهایتان راجع‌به مغزتان می‌گویند

تحقیقات حاکی از آن است بین تناسب بدن و مغز رابطه‌ای وجود دارد و افرادی که پاهای عضلانی و قوی‌تری دارند، مغزی قوی‌تر دارند و یا در آینده خواهند داشت.

تحقیقات حاکی از آن است بین تناسب بدن و مغز رابطه‌ای وجود دارد و افرادی که پاهای عضلانی و قوی‌تری دارند، مغزی قوی‌تر دارند و یا در آینده خواهند داشت.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، بر اساس مطالعه‌ای که در مجله علم پیری‌شناسی منتشر شد، 324 دوقلوی آمریکایی بین سن‌های 43 تا 73 سالگی مورد بررسی و آزمایشات مختلفی قرار گرفتند و میزان قدرت پاهای آن‌ها اندازه‌گیری شد. نتایج نشان داد که دوقلوهایی که پای قوی‌تر و عضلانی‌تری داشتند در آزمایش‌های حافظه و یادآوری  18 درصد بهتر از جفت خود عمل کردند و آن جفت‌هایی که پای قوی‌تری داشتند، تغییرات شناختی کمتری را در 10 سال بعد تجربه کردند.
 
اسکن مغزی نیز نشان داد جفت‌هایی که پای قوی‌تری داشتند به همان نسبت مغز قوی‌تری نسبت به جفت دوقلو خود داشتند و اسکن‌های مغزی آن‌ها نیز با یکدیگر متفاوت بود.
 
پیش از این، مطالعات و تحقیقات دیگر نشان داده بودند که بین تناسب فیزیکی از پیاده‌روی گرفته تا افزایش وزن و قدرت ذهنی ارتباطی وجود دارد. محققان بر این باورند که فعالیت‌های فیزیکی به علت آزاد شدن هورمون‌هایی از عضلات ورزش‌داده‌شده می‌توانند بر عملکرد مغز تاثیر بسیار مثبتی بگذارند.
                               

تحقیقات     مغز     حافظه            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :