موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/33430 :کد

0

پلیس پاکستان در تعقیب شبکه زنان مرفه حامی داعش

  ﺳﻪشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۴ — ۰۵:۱۳
تعداد بازدید : ۳۹۸   
 تحلیل ایران -پلیس پاکستان در تعقیب شبکه زنان مرفه حامی داعش

آژانس‌های امنیتی پاکستان در تعقیب شبکه‌ای از زنان هستند که برای گروه تروریستی داعش پول جمع می‌کنند.

 

آژانس‌های امنیتی پاکستان در تعقیب شبکه‌ای از زنان هستند که برای گروه تروریستی داعش پول جمع می‌کنند.
 
به گزارش تحلیل ایران نقل از شبکه پرس تی وی، راجا عمر خطاب، رئیس دایره مبارزه با تروریسم در استان سِند از آغاز عملیات گسترده نیروی پلیس این کشور برای ردیابی و دستگیری زنانی خبر داده است که به خانواده‌های مرفه و ثروتمند تعلق دارند.

خطاب گفت: «گروهی متشکل از 20 زن که همه آنان از خانواده‌های مرفه هستند، به توزیع فلش مموری‌های‌ حاوی تصاویر ویدئویی داعش پرداخته و در حمایت از سازمان‌های تروریستی سخنرانی می‌کنند. آنان همچنین ازدواج‌هایی را در میان پیروان این گروه ترتیب داده‌اند.»

این مقام عالی‌رتبه خاطر نشان کرد این شبکه تحت پوشش امور خیریه به  جمع آوری پول و اعانه برای تروریست‌ها پرداخته‌اند.

این تحولات در حالی روی می‌دهند که چند روز قبل نیروهای امنیتی پاکستان «عادل مسعود بُت»، دانش آموخته دانشگاه «ایندیانا» آمریکا و معاون رئیس دانشگاه حسابداری و علوم مدیریت (CAMS) کراچی، را به اتهام کمک مالی به عوامل حمله تروریستی صفورا بازداشت کردند.

در این حمله مرگبار تروریستی که در ماه اردیبهشت سال جاری روی داد، یک دستگاه اتوبوس هدف قرار گرفت که در اثر آن 40 مسلمان از جامعه اسماعیلی شیعه در این شهر ناآرام کشته شدند؛ داعش مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است.

بُت به ماموران تحقیقات اعتراف کرده است همسر وی یک آکادمی تشکیل داده که هیچ دفتر یا ساختار سازمانی ندارد؛ این در حالیست که این آکادمی به طور پنهانی برای جمع آوری پول و تامین مالی گروه تروریستی داعش مورد استفاده قرار گرفته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

 

                               

پاکستان     زنان     داعش     تروریستی        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :