موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/33460 :کد

0

تشییع جنازه قنطار، به اندازه اهمیت وی بزرگ و گسترده بود

  ﺳﻪشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۴ — ۰۷:۲۳
تعداد بازدید : ۸۱۹   
 تحلیل ایران -تشییع جنازه قنطار، به اندازه اهمیت وی بزرگ و گسترده بود

گزارشگر فرانس ۲۴ اعلام کرد تشییع جنازه سمیر قنطار در بیروت به اندازه اهمیت این شخصیت برای مقاومت، بزرگ و گسترده بود.

گزارشگر فرانس 24 اعلام کرد تشییع جنازه سمیر قنطار در بیروت به اندازه اهمیت این شخصیت برای مقاومت، بزرگ و گسترده بود.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از شبکه خبری فرانس 24، مراسم تشییع جنازه سمیر قنطار روز دوشنبه در بیروت توسط جنبش حزب الله لبنان برگزار شد و این مراسم نیز به اندازه اهمیتی که وی برای این جنبش داشت بزرگ و با اهمیت بود. وی در حمله ای در نزدیکی دمشق که جنبش حزب الله لبنان اسرائیل را عامل آن می داند کشته شد.

گزارشگر فرانس 24 در بیروت که مراسم تشییع جنازه سمیر قنطار را برای این شبکه خبری پوشش می داد در همین باره اعلام کرد مراسم تشیع جنازه با عظمتی که جنبش الله لبنان برای سمیر قنطار برگزار کرده بود به خوبی نشان می داد وی تا چه اندازه برای این جنبش اهمیت داشته است.

قنطار شخصیتی نمادین و نشانگر است. وی از درزوهای لبنان بود که هنگام کشته شدن 53 سن داشت. وی در گذشته عضو جنبش آزادیبخش فلسطین بوده است و بیش از 30 سال از عمر خود را در زندان های اسرائیل گذراند تا اینکه در سال 2008 در چارچوب تبادل اسرای لبنانی و اسرائیلی آزاد شد.

گزارشگر فرانس 24 اعلام کرد برخی از منابع خبری در لبنان می گویند وی از سال 2009 در سوریه بوده و مشغول تشکیل و راه اندازی واحدهای مقاومت ضد اسرائیلی در فلات بلندهای جولان بوده است.

گزارشگر این شبکه اعلام کرد در مراسم تشیع جنازه این شخصیت جنبش حزب الله لبنان در جنوب بیروت هزاران نفر شرکت کرده بودند. از بیم آنکه عملیات تروریستی در مراسم امروز روی ندهد در مناطقی که این تشییع جنازه برگزار شده بود تدابیر امنیتی شدیدی به اجرا گذاشته شده بود.


منبع: باشگاه خبرنگاران

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :