موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/33476 :کد

0

فراخوان بارزانی برای بررسی همه‌پرسی کردستان

  ﺳﻪشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۴ — ۰۹:۴۹
تعداد بازدید : ۳۳۳   
 تحلیل ایران -فراخوان بارزانی برای بررسی همه‌پرسی کردستان

رئیس اقلیم کردستانِ عراق از حزب خود خواسته است مقدمات همه‌پرسی برای جدایی این منطقه از حکومت مرکزی عراق را بررسی کنند.

 

رئیس اقلیم کردستانِ عراق از حزب خود خواسته است مقدمات همه‌پرسی برای جدایی این منطقه از حکومت مرکزی عراق را بررسی کنند.

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری شبکه تلویزیونی کُرد زبان «رووداو»، مسعود بارزانی یکشنبه در جلسۀ عمومی حزب دموکرات اقلیم کردستان عراق، اعضای حزب و هیأت مدیره را به تهیۀ سازوکاری برای فعالیت مشترک با سایر احزاب، برای اجرای همه‌پرسی فراخواند.

آراس حسو میرخان، یکی از اعضای هیأت مدیرۀ حزب دموکرات گفت این حزب تمام تلاش خود را برای ممانعت از تشدید مشکلات اقلیم کردستان خواهد کرد.


 

میرخان همچنین از برگزاری قریب الوقوع جلسه‌ای با حزب اتحادیۀ میهنی کردستان خبر داد و افزود در این جلسه تصمیم‌های مهمی گرفته خواهد شد.

بر اساس گزارش ژوئیۀ 2014 خبرگزاری فرانسه، بارزانی آن زمان پارلمان محلی اقلیم کردستان را به اتخاذ تدابیر مناسب برای برگزاری این همه‌پرسی دعوت کرده بود.

 بارزانی در  جلسۀ پارلمان گفته بود: «به شما پیشنهاد می‌کنم هر چه سریع‌تر قانون تشکیل کمیسیون عالی مستقل انتخابات را تصویب کنید، زیرا تشکیل این کمیسیون گام نخست اجرای همه‌پرسی به شمار می‌رود.»


بارزانی همچنین در جلسۀ پارلمان گفته بود: «برگزاری همه‌پرسی موضع ما را تقویت خواهد کرد به همین دلیل است که بررسی و چگونگی برگزاری این همه‌پرسی بسیار ضروری است.»

وی افزود: «زمان آن فرا رسیده است که سرنوشت خود را به دست خودمان تعیین کنیم.»

بارزانی خاطر نشان کرد اقلیم کردستان تهدیدی برای کشورهای همسایه به شمار نمی‌رود و با تمام ظرفیت‌هایی خود عراق را برای خروج از بحران کنونی یاری خواهد کرد.

منبع : پرس تی وی

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :