موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فضا

a/33494 :کد

0

آخرین پیاده‌روی فضایی سال ۲۰۱۵

  ﺳﻪشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۴ — ۰۸:۵۵
تعداد بازدید : ۲۴۹   
 تحلیل ایران -آخرین پیاده‌روی فضایی سال ۲۰۱۵

در روزهای پایانی سال ۲۰۱۵، فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی بین‌المللی قرار است روز چهارشنبه، آخرین پیاده‌روی فضایی را انجام دهند.

در روزهای پایانی سال ۲۰۱۵، فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی بین‌المللی قرار است روز چهارشنبه، آخرین پیاده‌روی فضایی را انجام دهند.

 

به گزارش تحلیل ایران، اسکات کلی، فرمانده ماموریت اکسپدیشن 46 ایستگاه فضایی و تیم کوپرا، مهندس پرواز ناسا قرار است خودروی ریلی ناقل ایستگاه را حرکت دهند تا پیش از ورود فضاپیمای باری روسیه در روز چهارشنبه (دوم دی) در جای خود محکم شود.

این ناقل سیار که برای قرار دادن بازوی رباتیک کانادارم 2 ایستگاه نیز استفاده شده بود، در روز 16 دسامبر (25 آذر) زمانی که کنترگرهای زمینی از مرکزفضایی جانسون ناسا قصد تغییر موقعیت آن را بطور خودکار داشتند، پس از طی کردن چهار اینچ از محل آغاز حرکتش از کار افتاد.

دلیل این توقف همچنان در دست بررسی است.این صد و نود و یکمین پیاده‌روی فضایی برای تعمیر و نگهداری از ایستگاه فضایی بین‌المللی محسوب می‌شوند. این سومین تجربه اسکات کلی و دومین تجربه کوپرا که به تازگی وارد ایستگاه شده، محسوب می‌شود.

کلی که 9 ماه از ماموریت یکساله‌اش در فضا را می‌گذراند، مامور اول راهپیمایی فضایی خواهد بود که لباس فضایی آن دارای نوارهای قرمز است و کوپرا مامور دوم با لباس یکدست سفید خواهد بود.فضاپیمای باری روسیه قرار بود دیروز (دوشنبه) از پایگاه فضایی بایکونور در قزاقستان به فضا پرتاب شود.
منبع: ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :