موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/33530 :کد

0

کاخ سفید به آزمایش‌ موشکی ایران پاسخ بدهد

  ﺳﻪشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۴ — ۱۰:۱۱
تعداد بازدید : ۱۴۸   
 تحلیل ایران -کاخ سفید به آزمایش‌ موشکی ایران پاسخ بدهد

رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا از نامه اخیر وزیر خارجه آمریکا به وزیر خارجه ایران شدیدا انتقاد کرد.

رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا از نامه اخیر وزیر خارجه آمریکا به وزیر خارجه ایران شدیدا انتقاد کرد.


 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از فاکس نیوز، نمایندگان جمهوریخواه کنگره آمریکا نامه اخیر جان کری وزیر خارجه آمریکا به وزیر خارجه ایران درباره مساله جنجالی ویزا را به باد انتقاد گرفتند.


جان کری در این نامه به طرف ایرانی اطمینان داده است که با اقدامات و روشهایی که وزارت خارجه در صدور ویزا اتخاذ میکند مانع از اجرای آن علیه منافع اقتصادی و تحاری ایران خواهد شد.


اد رویس رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در این زمینه گفت: به جای خم شدن و تلاش برای راضی کردن رژیم ایران، کاخ سفید باید در قبال آزمایشهای موشکی اخیر ایران، حمایتش از تروریسم و زندانی کردن شهروندان آمریکایی پاسخگو باشد.


بر اساس قانون جدیدی که در آمریکا تصویب شده، شهروندان 38 کشور «دوست آمریکا» که مطابق قوانین این کشور در حال حاضر بدون اخذ روادید تا سقف 90 روز می‌توانند وارد خاک آمریکا ‌شوند، در صورتی که پس از مارس 2011 به ایران، سوریه، عراق یا سودان سفر کرده باشند، باید روادید اخذ کنند و مورد بررسی‌هایی قرار گیرند.


برخی کارشناسان ایرانی، این قانون را به منزله ایجاد محدودیت برای گردش‌گران و سرمایه‌گذارانی می‌دانند که قصد عزیمت به ایران را دارند. سفرای اتحادیه اروپا، به این قانون اعتراض کرده‌اند.

 

منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :