موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی ارتباطات

a/33593 :کد

0

راه‌اندازی خط تولید مشترک بین ایران و روسیه

  ﺳﻪشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۴ — ۱۳:۳۸
تعداد بازدید : ۳۰۶   
 تحلیل ایران -راه‌اندازی خط تولید مشترک بین ایران و روسیه

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه دیدار پوتین با رهبر انقلاب سرآغاز فصلی جدید در روابط ایران و روسیه است، گفت: در کنار توسعه روابط تجاری، خط تولید مشترک بین دو کشور نیز راه‌اندازی خواهد شد.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه دیدار پوتین با رهبر انقلاب سرآغاز فصلی جدید در روابط ایران و روسیه است، گفت: در کنار توسعه روابط تجاری، خط تولید مشترک بین دو کشور نیز راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، دنیس مانتوروف وزیر تجارت و صنایع فدراسیون روسیه در رأس یک هیات 350 نفره از تجار و صنعتگران به ایران سفر کرده است. وی در این سفر با محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دیدار کرد.


در این دیدار واعظی اظهار داشت: با سفر ولادیمیر پوتین نخست وزیر روسیه به ایران و دیدار وی با رهبر معظم انقلاب فصل جدیدی در روابط ایران و روسیه ایجاد شده است و با توجه به این امر، برای گسترش روابط برنامه‌ریزی کرده‌ایم.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به برگزاری نمایشگاه صنعتی روسیه در ایران، گفت: این نمایشگاه سبب افزایش همکاری‌ها و گسترش روابط صنعتی بین دو کشور خواهد شد.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: روابط و همکاری بین دو کشور نباید بر تجارت متمرکز شود بلکه با توجه به پتانسیل موجود در دو کشور باید خط تولید در ایران و مسکو راه بیفتد تا صنعتگران ایرانی و روسی، فعالیتی مشترک انجام دهند.


واعظی همچنین از سفر معاون اول نخست وزیر روسیه و دبیر اوراسیا روسیه به ایران خبر داد و گفت: فردا با سفر این مقامات به ایران، موضوعات دیدارهای قبلی از جمله بررسی تعرفه‌ها، پیمان پولی مشترک، تبدیل آسان ارز بین کشورها، فعالیت‌های بخش خصوصی پیگیری خواهد شد.


*راه‌اندازی خط تولید مشترک ایران و روسیه                 

همچنین در این دیدار دنیس مانتوروف وزیر تجارت و صنایع فدراسیون روسیه با اشاره به مذاکرات خود با وزیر ارتباطات ایران، اظهار داشت: موضوعات همکاری مورد بررسی قرار گرفت و بحث‌هایی در همکاری‌های صنایع و تجارت بین دو کشور انجام دادیم.


وی با اشاره به اینکه گردش کالا بین دو کشور بسیار پایین است و باید به سطح بالاتری برسد، گفت: باید با تشویق بیشتر دو طرف میزان سرمایه گذاری افزایش یابد که با توجه به برگزاری نمایشگاه صنعت روسیه در ایران و حضور شرکت‌های روسی در این نمایشگاه، فرصت برای جذب شرکای تجاری برای طرفین به وجود آمده است.


مانتوروف افزود: سطح روابط دو کشور، اجازه توسعه همکاری‌ها را به دو طرف می‌دهد که در کنار تجارت باید به تولید مشترک نیز انجام شود.

 


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :