موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/33619 :کد

0

سیاست‌های دولت یکی از بزرگترین خطرات برای اقتصاد آلمان است

  ﺳﻪشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۴ — ۱۵:۳۵
تعداد بازدید : ۲۲۵   
 تحلیل ایران -سیاست‌های دولت یکی از بزرگترین خطرات برای اقتصاد آلمان است

بر اساس نتایج یک نظرسنجی، شرکت‌های آلمانی سیاست‌های اقتصادی دولت را یکی از بزرگترین خطرات برای رونق اقتصادی در کشورشان ارزیابی می‌کنند.

بر اساس نتایج یک نظرسنجی، شرکت‌های آلمانی سیاست‌های اقتصادی دولت را یکی از بزرگترین خطرات برای رونق اقتصادی در کشورشان ارزیابی می‌کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه "ویرتشافتز ووخه"، بر اساس نتایج نظرسنجی موسسه ایفو که به سفارش روزنامه "ویرتشافتز ووخه" انجام گرفته است سیاست اقتصادی دولت آلمان یکی از بزرگترین خطرات برای رونق اقتصادی در این کشور است.

 

بر اساس این نظرسنجی 49 درصد از شرکت‌های آلمانی سیاست اقتصادی دولت آلمان را بزرگترین خطر برای اقتصاد دولت می‌دانند.

 

به این ترتیب سیاست اقتصادی دولت آلمان قبل از خطرات دیگری مانند تجدید دوباره بحران یورو (44 درصد) و کمبود نیروهای ماهر و متخصص (38 درصد) ارزیابی می‌شود. تنها اختلافات ژئوپولیتیک (54 درصد) بر اساس ارزیابی شرکت‌های آلمانی خطر بیشتری را برای اقتصاد آلمان نشان می‌دهد.

 

بر اساس این نظرسنجی شرکت‌های آلمانی با شک و تردید به آینده می‌نگرند. 49 درصد بر این عقیده‌اند که اقتصاد در سال آینده ضعیف‌تر از سال 2015 رشد خواهد کرد. تنها 4 درصد انتظار رشد بالاتری را دارند. 28 درصد شرکت‌ها هم می‌خواهند سرمایه گذاری‌های خود را کاهش دهند.

 

بر اساس نتایج این نظرسنجی بزرگترین مانع برای سرمایه گذاری شرایط چارچوبی بد در آلمان است از جمله حداقل دستمزد، افزایش هزینه‌های انرژی و مقررات بازار کار است. با این حال آمادگی اشتغال از طرف شرکت‌ها بالا بوده و 20 درصد شرکت‌ها که در این نظر سنجی شرکت کردند می‌خواهند شمار کارکنان خود را در سال 2016 افزایش دهند.

 

موسسه ایفو این نظرسنجی را از بین 456 شرکت در زمینه صنعت، ساخت و ساز، تجارت و خدمات انجام داده است.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :