موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/33645 :کد

0

هیچ شاخه‌ای از مسلمانان موافق تفکرات تروریستی نیستند

  ﺳﻪشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۴ — ۱۹:۰۳
تعداد بازدید : ۲۱۱   
 تحلیل ایران -هیچ شاخه‌ای از مسلمانان موافق تفکرات تروریستی نیستند

رئیس مجلس با اشاره به اینکه هیچ شاخه‌ای از مسلمانان موافق تفکرات تروریستی نبوده است گفت: مسلمانان همیشه با این‌گونه رفتارها مبارزه کرد‌ه‌اند.

رئیس مجلس با اشاره به اینکه هیچ شاخه‌ای از مسلمانان موافق تفکرات تروریستی نبوده است گفت: مسلمانان همیشه با این‌گونه رفتارها مبارزه کرد‌ه‌اند.

 

به گزارش تحلیل ایران، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار نماینده حزب ملی اسکاتلند، گفت: ایران و اسکاتلند در زمینه مسائل فرهنگی، آموزشی و انرژی می‌توانند با یکدیگر همکاری نزدیکی داشته باشند و با شناخت امکانات دو کشور این همکاری‌ها گسترش پیدا خواهد کرد.

 

رئیس مجلس تأکید کرد: هیچ شاخه‌ای از مسلمانان موافق تفکرات تروریستی نبوده و همیشه با این‌گونه اعمال و رفتارها در مبارزه بوده است.

 

در ادامه این دیدار،‌ الکس سالموند نماینده حزب ملی اسکاتلند، گفت: هدف ما از سفر به ایران گسترش همکاری‌های اقتصادی،‌ فرهنگی و آموزشی بوده و با توجه به توانمندی‌هایی که در ایران شاهد بوده‌ایم، ‌بسیار مشتاق شد‌ه‌ایم این مراودات را هرچه سریع‌تر آغاز کنیم.

 

وی افزود: حزب ملی اسکاتلند،‌ حزب حاکم در این کشور است و از 59 اسکاتلندی عضو پارلمان، 56 نفر عضو این حزب هستند و با توجه به علاقمندی حزب ملی به روابط نزدیک با ایران، امیدواریم که بتوانیم قدم‌های مثبتی در این زمینه برداریم.

 

نماینده حزب ملی اسکاتلند تصریح کرد: ما به عنوان حزب حاکم در اسکاتلند همیشه مخالف تصمیماتی بوده‌ایم که غربی‌ها علیه، جمهوری اسلامی ایران گرفته‌اند و معتقد هستیم این تصمیمات که مشکلات زیادی برای ایران و همچنین سایر کشورها به وجود آورده، از اساس اشتباه بوده است.

 

الکس سالموند ادامه داد: 100 میلیون اسکاتلندی در سراسر جهان زندگی می‌کنند که 20 میلیون نفر از آنها ساکن آمریکا هستند و ما تلاش داریم از طریق آنها تفکرات اشتباه در خصوص رابطه مسلمانان و گروه‌های تروریستی را اصلاح کنیم.

 

وی با اشاره به تصمیم پارلمان آمریکا در خصوص لزوم صدور ویزا برای کسانی که به ایران سفر داشته‌اند،‌ گفت: این یک تصمیم اشتباه است که امیدواریم هرچه سریع‌تر اصلاح شود.

 

در ادامه این دیدار، خانم احمد شیخ از نمایندگان پارلمان اسکاتلند، گفت: من یک مسلمانم که تلاش دارم با بحث اسلام‌هراسی در دنیا مبارزه کرده و تصویری صحیح از اسلام را ترویج دهم.

 

وی افزود: سفر به ایران برای من خیلی شگفت‌آور بود که از نزدیک شاهد این باشم که پارلمان ایران از نظر فناوری و تجهیزات از پارلمان انگلستان بسیار به روزتر است و همچنین دانشگاه‌های شما از نظر آموزشی در سطح بسیار مناسبی قرار دارد و امیدواریم که بتوانیم در زمینه تبادل دانشجو،‌ اقداماتی را انجام دهیم تا این دو کشور بیشتر به هم نزدیک شوند.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :