موضوعات ‌مرتبط: سیاسی حوزه

a/33710 :کد

0

آیت الله نوری همدانی: امیر بحرین دست نشانده آل سعود است

  چهارشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۴ — ۰۴:۰۹
تعداد بازدید : ۲۸۹   
 تحلیل ایران -آیت الله نوری همدانی: امیر بحرین دست نشانده آل سعود است

آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید گفت: امیر بحرین، دست نشانده و قوم و خویش رژیم آل سعود به شمار می رود.

آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید گفت: امیر بحرین، دست نشانده و قوم و خویش رژیم آل سعود به شمار می رود.

 

به گزارش تحلیل ایران، وی در دیدار اعضای دبیرخانه جایزه جهانی المصطفی با موضوع بزرگداشت آیت الله شیخ عیسی قاسم، ضمن تبریک آغاز امامت امام عصر(عج)، افزود: با توجه به رویکردهای آل خلیفه، بحرین به گوشه ای از حکومت آل سعود تبدیل شده است.


آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه مساله بحرین مساله بسیار مهمی است، اضافه کرد: بحرین از سابقه تاریخی بسیار مهمی برخوردار است؛ به گونه ای که در زمان نبی مکرم اسلام(ص)، حضرت در نامه به سلاطین سرزمین های مختلف، به حاکم این دیار نیز نامه ای ارسال کردند.


بحرین از زمان سرکوب قیام مردمی در سال 2011 میلادی تاکنون شاهد موجی از اعتراض ها از سوی مردم آن کشور است که خواستار اصلاحات سیاسی هستند.


رژیم آل خلیفه به کمک نظامیان سعودی و ماموران امنیتی امارات که در قالب نیروهای سپر جزیره و نظامیان دیگر کشورهای عربی مستقر در بحرین این اعتراض های مردمی را سرکوب می کنند.


وی ضمن تاکید بر ضرورت توجه روزافزون نسبت به بیداری اسلامی در کشورهای مختلف، ابراز داشت: حرکت بیداری کشور بحرین بسیار خوب و مقتدرانه شروع شد؛ اما بعد از ورود آمریکا به این کشور و اعلام حمایت همه جانبه از رژیم بحرین آل خلیفه جنایات خود را با توجه به این پشتوانگی روز به روز گسترش داده و جنایات جدیدی را رقم می زند.


وی حمایت آمریکا از رژیم بحرین را مهمترین عامل جنایات آل خلیفه عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به شدت عمل و جنایات فراوان رژیم بحرین همچون قتل، زندانی کردن بی گناهان و قضاوت های ناعا دلانه ضرورت حمایت از بیداری اسلامی باید زودتر و عمیق تر صورت می گرفت و از مردمی و دینی بحرین جدی تر از پیش حمایت شود.


این مرجع تقلید در ادامه با تاکید بر اینکه اسلام دین جهاد بوده است، بیان کرد: تا علما و ملت مقتدرانه وارد میدان نشوند، استکبار و استعمار همچنان یکه تازی می کند؛ در راه اسلام و عمل به آموزه های الهی باید فدکاری کرد و در این میان علما به عنوان پیشگامان مردم مسئولیت اساسی دارند.


وی وظیفه علما در مواجه با اسلام خواهی ملت ها را بسیار سنگین عنوان و تصریح کرد: علی رغم آغاز شدن دیر هنگام حمایت از بیداری های اسلامی این رویکرد را باید مغتنم شمرد.


وی با اشاره به اینکه ممکن است برخی افراد و رسانه ها رویکردهای این چنینی را حمل بر دخالت در امور کشورها عنوان کنند، تصریح کرد: در اسلام مرزهای جغرافیایی مطرح نیست و هر کجا اسلام و مسلمان باشد، آن ها مخاطبان علما هستند.


آیت الله نوری همدانی تربیت نیروهای قدرتمند و متحد را مهمترین بایسته حرکت های اسلامی عنوان و خاطرنشان کرد: باید با اطمینان راه های ترسیمی اسلام ناب را طی کرد و پرچم دار حرکت های اسلامی و انقلابی باشیم.


وی افزود: اگر زمان مبارزات دوران انقلاب اسلامی ایران علما کفن پوش نمی شدند و طلایه داری حرکت انقلاب اسلامی را به دست نمی گرفتند، هیچگاه جمهوری اسلامی به ثمر نمی نشست.


وی با اشاره به اینکه در پیروزی انقلاب اسلامی، علما در صدر حرکت های انقلابی بودند و طلاب بیش از همه شهید تقدیم انقلاب اسلامی کردند، یادآور شد: جهاد و جانفشانی علما مهم ترین راز ماندگاری، پیروزی و نشر معارف ناب الهی است.


آیت الله نوری همدانی ضمن اشاره به چرایی عدم شکل گیری حکومت ولایت فقیه قبل از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: عدم همراهی مردم و عقب نشینی برخی از علما در گذرگاه های تاریخی مهمترین عامل عقب افتادن حکومت اسلامی بود.

 

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :