موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/33755 :کد

0

حزب چپ آلمان خواستار توقف صادرات تسلیحات به ترکیه شد

  چهارشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۴ — ۰۸:۰۴
تعداد بازدید : ۲۱۸   
 تحلیل ایران -حزب چپ آلمان خواستار توقف صادرات تسلیحات به ترکیه شد

رئیس حزب چپ آلمان با توجه به تشدید اختلافات بین ترکیه و کردها خواستار توقف همه صادرات تسلیحات آلمان به آنکارا شد.

رئیس حزب چپ آلمان با توجه به تشدید اختلافات بین ترکیه و کردها خواستار توقف همه صادرات تسلیحات آلمان به آنکارا شد.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، با توجه به تشدید اختلافات بین ترکیه و کردها چپ های آلمان توقف همه صادرات سلاح به این عضو ناتو را خواستار شدند.


"برند ریکسینگر"، رئیس حزب چپ آلمان خواستار توقف همه صادرات سلاح به ترکیه شد.


وی تاکید کرد که استفاده آنکارا از این تسلیحات علیه مردم خود نقض کننده پیمان ناتو است. باید توقف سریع همه صادرات سلاح به ترکیه وجود داشته باشد در غیر این صورت سلاح های آلمان هم شریک در این کشتارها است.


ریکسینگر همچنین برای توجیه قوی این خواسته خود گفت که "هلموت کهل"، صدر اعظم اسبق آلمان نیزبه همین دلیل در سال 1992 تحریم های تسلیحاتی علیه ترکیه را به تصویب رساند.


در ضمن وی از "فرانک والتر اشتاین مایر"، وزیر امور خارجه آلمان درخواست کرد که بلافاصله برای پایان درگیری ها در ترکیه با این وارد عمل شود.


وی افزود: مبارزه نابود کننده دولت ترکیه علیه طرفداران حزب ممنوعه کارگران کردستان موسوم به "پ ک ک" نباید بیش از این تحمل شود.


در روزهای گذشته در درگیری های بین نیروهای امنیتی ترکیه و طرفداران حزب کارگران کردستان در جنوب شرقی این کشور بیش از صد نفر کشته شدند.


انتقادها از اتحادیه اروپا به این نامزد عضویت در اروپا و شریک ناتو از زمانی که آنکارا به عنوان شریک در بحران پناهندگان مشخص شده است کاهش یافته است.


البته در آلمان حداقل از سمت اپوزیسیون همچنان انتقادهای شدیدی به این کشور وارد است.


"سم ازمیر"، رئیس سبزهای آلمان هم اخیرا انتقاد شدیدی به نقض حقوق بشر آنکارا علیه اقلیت کردها وارد کرده و اظهار داشته است که آنکارا نوعی جنگ را علیه مردم خود هدایت می کند.


وی با اشاره به اینکه ترکیه دست نیروهای امنیتی خود در مناطق کرد نشین را کاملا باز گذاشته که هر کاری می خواهند از دستگیری، شکنجه و کشتار را انجام دهند گفت: از این رو ما نمی توانیم از دولت مشروعه یا حقوق بشر درترکیه سخن بگوییم.

 

منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :