موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب و هوا

a/33805 :کد

0

ورود سامانه بارشی به کشور از ظهر چهارشنبه

  چهارشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۴ — ۱۰:۲۴
تعداد بازدید : ۲۴۵   
 تحلیل ایران -ورود سامانه بارشی به کشور از ظهر چهارشنبه

مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: از ظهر امروز یک سامانه بارشی فعال از جنوب غرب وارد کشور می‌شود و تا اواخر روز شنبه موجب بارش در قسمت‌هایی از کشور می‌شود.

مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: از ظهر امروز یک سامانه بارشی فعال از جنوب غرب وارد کشور می‌شود و تا اواخر روز شنبه موجب بارش در قسمت‌هایی از کشور می‌شود.
 

به گزارش تحلیل ایران ، احد وظیفه  مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان بر اساس تحلیل آخرین داده های هواشناسی گفت: طی امروز جوی آرام در استان‌های واقع در نیمه شمالی کشور حاکم بوده که سبب تداوم پایداری هوا و افزایش آلاینده های جوی در شهر های صنعتی و پر جمعیت خواهد شد.

وظیفه از ورود یک سامانه بارشی فعال به کشور خبر داد و تصریح کرد: این سامانه از ظهر امروز از سمت جنوب غرب وارد کشور شده و به تدریج تا اواخر این روز سبب بارش باران و برف، در برخی نقاط رعدوبرق و وزش باد در استان های واقع در جنوب غرب، برخی نقاط جنوب، غرب، مرکز و دامنه های مرکزی زاگرس خواهد شد.

 مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی تشریح کرد: این سامانه روز پنجشنبه علاوه بر نواحی ذکر شده در مناطق شرق و بخش هایی از جنوب شرق سبب بارش برف و باران و همچنین در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و شرقی سبب بارش پراکنده برف و باران می گردد و شدت بارش از اوایل شب چهارشنبه و طی روز پنجشنبه در استان های خوزستان، فارس، بوشهر، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و جنوب اصفهان می باشد.

وظیفه با اشاره به وزش باد نسبتاً شدید جنوبی در استان های گیلان و اردبیل و افزایش نسبی دما در استان های ساحلی خزر تا ظهر چهارشنبه، افزود: از اوایل شب چهارشنبه و روز پنجشنبه با نفوذ جریانات شمالی، بارش پراکنده و کاهش نسبی دما در استان های ساحلی خزر رخ خواهد داد.

این مسئول خلیج فارس را از اواخر چهارشنبه تا روز جمعه مواج پیش بینی نمود و متذکر شد: سامانه فوق تا روز شنبه در نیمه جنوبی کشور فعال خواهد بود.

 منبع : مشرق

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :