موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی دین و اندیشه

a/33812 :کد

0

مسلمان شدن یک بانوی کانادایی در حرم مطهر رضوی

  چهارشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۴ — ۱۰:۴۰
تعداد بازدید : ۲۴۵   
 تحلیل ایران -مسلمان شدن یک بانوی کانادایی در حرم مطهر رضوی

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی گفت: یک بانوی کانادایی با حضور در حرم منور امام رضا(ع) به دین مبین اسلام مشرف شد و و مذهب تشیع را برای خود برگزید.

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی گفت: یک بانوی کانادایی با حضور در حرم منور امام رضا(ع) به دین مبین اسلام مشرف شد و و مذهب تشیع را برای خود برگزید.

 

به گزارش تحلیل ایران ، سید محمدجواد هاشمی نژاد افزود: 'ملیسا ندینگ' پس از آشنایی با اصول و مبانی اعتقادی دین مبین اسلام با اقرار به وحدانیت پروردگار و رسالت نبی مکرم اسلام در دفتر مدیریت امور زائران غیر ایرانی شهادتین را به زبان انگلیسی و عربی خواند و مسلمان شد.


وی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون به جز این بانوی کانادایی پنج نفر دیگر از زائران غیرمسلمان در حرم مطهر به دین اسلام مشرف شده اند که از این تعداد سه نفر مرد و دو نفر زن اهل کشورهای آسیایی، اروپایی و آمریکایی هستند.

مدیر امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی گفت: هر سال ارادتمندان بسیاری از اقصی نقاط دنیا برای عرض ارادت به حریم ملکوتی ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) مشرف می شوند لذا این مدیریت خدمات متنوعی به زائران متناسب با ملیت آنان ارائه می دهد.

وی افزود: خادمان حریم رضوی در مدیریت زائران غیرایرانی خدمات خود را به دو شیوه حضوری و غیرحضوری و از طریق فضای مجازی به زبان های عربی، انگلیسی، اردو، ترکی، روسی، آلمانی و فرانسه ارائه می دهند که اوج این خدمتگزاری در دهه کرامت و دهه آخر صفر است.

وی  ادامه داد: در دهه آخر صفر امسال 149 هزار و 327 نفر از زائران غیرایرانی اعم از آذری زبان، اردو زبان، عرب زبان و انگلیسی زبان به حرم مطهر رضوی وارد و مورد پذیرایی این مدیریت قرار گرفتند و در برنامه هایی ویژه شامل مراسم سخنرانی، قرائت زیارت و ادعیه، مرثیه سرایی و سینه زنی، نماز جماعت و حلقه معرفت شرکت کردند.

سالانه 28 میلیون زائر به مشهد مقدس وارد و 300 میلیون تشرف به حرم مطهر امام رضا(ع)انجام می شود. بر اساس آمار اعلام شده در 9 ماه گذشته امسال دو میلیون زائر غیرایرانی وارد حرم مطهر رضوی شده اند.

پارسال چهار میلیون و 500 هزار گردشگر غیرایرانی به حرم مطهر رضوی مشرف شدند که از این تعداد حدود 100 هزار نفر گردشگر غیرمسلمان بودند

منبع :باشگاه خبرنگاران .

                               

مسلمان     کانادا     حرم رضوی     اسلام        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :