موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/33832 :کد

0

داعش رسماً جنایتکار جنگی شناخته خواهد شد

  چهارشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۴ — ۱۱:۳۰
تعداد بازدید : ۲۱۷   
 تحلیل ایران -داعش رسماً جنایتکار جنگی شناخته خواهد شد

تعدای از نمایندگان پارلمان انگلیس از «دیوید کامرون» درخواست کردند که با سازمان ملل توافقی در این زمینه حاصل کند، تا از این پس واژه قتل عام، برای کشتار اقلیت های دینی و مذهبی توسط داعش به کار برده شود.

نمایندگان پارلمان انگلیس در نامه ای از نخست وزیر این کشور خواستند تا برای رفتار داعش نسبت به اقلیت های دینی در سوریه و عراق، واژه قتل عام بکار برده شود که در نتیجه، داعش به عنوان جنایتکار جنگی در جهان معرفی خواهد شد.


به گزارش تحلیل ایران ، ۶۰ تن از نمایندگان پارلمان انگلیس، در نامه ای از نخست وزیر این کشور خواستند، کشتار اقلیت های مذهبی در سوریه و عراق توسط داعش را به عنوان قتل عام بشناسد و برطبق آن احکام بین المللی برای این گروه تروریستی صادر شود.

تعدای از نمایندگان پارلمان انگلیس از «دیوید کامرون» درخواست کردند که با سازمان ملل توافقی در این زمینه حاصل کند، تا از این پس واژه قتل عام، برای کشتار اقلیت های دینی و مذهبی توسط داعش به کار برده شود.

همچنین در این نامه آمده است، این اقدام پیام های سیاسی و بین المللی را به دنبال دارد، از جمله اینکه مسئولین این قتل عام ها، مورد پیگرد قرار خواهند گرفت تا دستگیر و مجازات شوند.

این نامه در ادامه، به رفتارهای خشونت آمیز داعش در کشتار اقلیت های سوری و عراقی از جمله مسیحیان و ایزدیان اشاره کرده است.

در قسمت دیگری از این نامه از شواهدی مبنی بر قتل عام های داعش، کشتار رهبران مسیحی، آدم ربایی و به اسارت و گرفتن دختران و زنان ایزدی و مسیحی و فروش آنها توسط این گروه تروریستی، سخن به میان آمده است.

نمایندگان پارلمان انگلیس، پیام درخواست بکارگیری واژه قتل عام برای فجایع داعش در مورد اقلیت ها را دو چیز بیان کرده اند: اول اینکه، این اقدام این پیامد را به دنبال خواهد داشت که مسئولین و سرکردگان این گروه تروریستی حتی در آینده نیز به خاطر فجایعی که به بار آورده اند، پاسخگو خواهند بود و به عنوان جنایتکار شناخته خواهند شد و در اولین فرصت پیش آمده، به عنوان جنایتکاران جنگی، بازداشت و محاکمه خواهند شد.

علاوه بر این، ۱۲۷ کشوری که در سازمان ملل جزو امضاء کنندگان این قانون می باشند، نسبت به انجام اقدامات ضروری در جلوگیری و مجازات عاملین این رفتار های مجرمانه، دلگرم خواهند شد.

این نامه توسط دو تن از اعضای پارلمان انگلیس به نام های «راب فللو» و «لرد آلتون» تنظیم و به امضای دیگر اعضای پارلمان رسید.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :