موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی حوزه کشاورزی

a/33872 :کد

0

مرکز حمایت از فناوری‌های نوین کشاورزی در ایران تاسیس می‌شود

  چهارشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۴ — ۱۴:۰۷
تعداد بازدید : ۱۸۶   
 تحلیل ایران -مرکز حمایت از فناوری‌های نوین کشاورزی در ایران تاسیس می‌شود

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: مرکز حمایت از فناوری‌های نوین کشاورزی با همکاری ایران و مرکز تقریب مذاهب و دبیرخانه توسعه علوم و فناوری کشورهای اسلامی در ایران تاسیس می‌شود.

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: مرکز حمایت از فناوری‌های نوین کشاورزی با همکاری ایران و مرکز تقریب مذاهب و دبیرخانه توسعه علوم و فناوری کشورهای اسلامی در ایران تاسیس می‌شود.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مرتضی شهیدزاده در نشست خبری بیست و نهمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی و اولین اجلاس توسعه علم و فناوری کشورهای اسلامی که در محل بانک کشاورزی ایران برگزار شد اظهار کرد: به دنبال تصمیم بانک کشاورزی در خصوص همکاری‌ کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی در اولین اجلاس علوم و فناوری کشورهای اسلامی پیشنهاد همکاری ما و دبیرخانه توسعه علوم و فناوری کشورهای اسلامی مطرح شد و بانک تصمیم گرفت در راستای فعالیت‌های خود همکاری‌هایی با کشورهای اسلامی دردستور کار قرار دهد.


وی افزود: در این ارتباط جلسات مختلفی با حضور نمایندگان دبیرخانه توسعه علوم و فناوری کشورهای اسلامی و واحدهای مرتبط بانک کشاورزی برگزار شد و پیشنهاداتی مطرح و مورد توافق قرار گرفت.


* اولین حامی فناوری‌های نوین کشاورزی کشورهای اسلامی در ایران فعالیت می‌کند

مدیرعامل بانک کشاورزی ایران در خصوص این توافقات گفت: این بانک در نظر دارد به عنوان اولین حامی فناوری‌های نوین کشاورزی در کشورهای اسلامی فعالیت کند. 


شهیدزاده افزود:‌در این ارتباط مرکز حمایت از فناوری‌های نوین کشاورزی با حمایت بانک کشاورزی و همکاری مرکز تقریب مذاهب و دبیرخانه توسعه علوم و فناوری کشورهای اسلامی در بانک کشاورزی تاسیس خواهد شد. 


وی در ادامه درباره فعالیت‌های این مرکز گفت: برگزاری همایش دوره‌های آموزشی، بازدید مطالعاتی، ارائه خدمات مشاوره‌ای و پشتیبانی، حمایت از نوآوری در موضوعات مرتبط با فناوری‌های نوین کشاورزی، انجام فعالیت‌های انتشاراتی و تدوین دستورالعمل‌های فنی و آموزشی خواهد بود.


* طرح حمایت از کسب و کارهای نوین در ایران و کشورهای اسلامی اجرا می‌شود

مدیرعامل بانک کشاورزی یادآور شد: در نظر داریم طرح حمایت از کسب‌کارهای نوپا و دیگر کشورهای اسلامی را به اجرا درآوریم.


شهیدزاده افزود: تشکیل صندوق مشترک فناوری‌های نوین کشاورزی با مشارکت 57 کشور اسلامی عضو کنفرانس وحدت اسلامی نیز از دیگر اقدامات پیشنهادی است. 


وی درباره بانکداری متمرکز و برخی از فعالیت‌های سیستم بانکداری یکپارچه گفت: استفاده از این سیستم نیازمند نرم‌افزار و سخت‌افزار خاصی نیست و در هر محیطی قابل استفاده است، امکان تنظیم سیستم با توجه به شرایط عملیاتی و مقطعی وجود دارد، قابلیت اتصال و ارتباط تمام سامانه‌های بانک از امکان انجام تا 9445 تراکنش در ثانیه است.


شهیدزاده تاکید کرد: بانکداری اسلامی در همه حال از جمله مباحث اصلی و دغدغه‌های ما بوده که براین اساس رویکرد مدیریت بانک، هدف از استقرار نظام بانکداری اسلامی تنها حذف ربا در معاملات نیست بلکه تطبیق رفتار کاری، بازرگانی و بانکی با عقود اسلامی و تفکر اسلامی است. 


وی یادآور شد: یکی از مهمترین اقدامات انجام شده در این خصوص راه‌اندازی کارگروه بانکداری اسلامی است که هدف از ایجاد آن تطبیق هر چه بیشتر نحوه ارتباط با مشتریان و ارائه خدمات و تسهیلات برمبنای بانکداری اسلامی است به طوری که حتی در این زمینه کتابی نیز منتشر شده است. 


مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: با حمایت عضو ارشد کارگروه بانکداری اسلامی گام‌های موثری در ارتقای فرهنگ بانکداری اسلامی برداشته شده است و تلاش می‌شود تمام عملیات و اقدامات بانکداری اسلامی منطبق شود و بانکی تمام عیار و اسلامی داشته باشیم. 


شهیدزاده گفت: در سالهای گذشته بسیاری از کشورها و موسسات طرف تعامل بانک کشاورزی تعامل زیادی به آشنایی با بانکداری اسلامی (الگوی ایرانی) از خود نشان داده‌اند و برنامه‌های متعددی برای معرفی این الگو در دستور کار قرار دارد. 


وی در پایان گفت: تجربیات گرانبهای بانک کشاورزی در عرصه بین‌المللی و سوابق درخشان همکاری این بانک به عنوان بانکی تخصصی در بخش کشاورزی و با موسسات و سازمانهای بین‌المللی سبب شده تا امکان گسترش همکاری با سایر کشورهای دنیا بویژه کشورهای اسلامی فراهم باشد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :