موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی محیط زیست

a/33877 :کد

0

اتوبوس‌های شرکت واحد از سوخت‌ زیستی استفاده می‌کنند

  چهارشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۴ — ۱۴:۲۹
تعداد بازدید : ۱۹۵   
 تحلیل ایران -اتوبوس‌های شرکت واحد از سوخت‌ زیستی استفاده می‌کنند

بر اساس تفاهمنامه‌ای که بین شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با کمیته سوخت‌های زیستی معاونت علمی منعقد شد، تعدادی از اتوبوس‌های شرکت واحد از سوخت‌ زیستی استفاده می‌کنند.

بر اساس تفاهمنامه‌ای که بین شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با کمیته سوخت‌های زیستی معاونت علمی منعقد شد، تعدادی از اتوبوس‌های شرکت واحد از سوخت‌ زیستی استفاده می‌کنند.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار مهر، کارگروه زیست فناوری محیط ‌زیست ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه صبح امروز تفاهمنامه‌ای مبنی بر «امکان‌سنجی استفاده از گازوئیل زیستی  دارای استانداردASTM D۶۷۵۱» در ۲۰ دستگاه اتوبوس دیزلی متعلق به شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه منعقد شد.


یکی از کارگروه های ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری کارگروه محیط زیست است که کمیته سوخت های زیستی زیرمجموعه این کارگروه قرار دارد.


بر طبق این تفاهم نامه شرکت واحد اتوبوسرانی تهران طی یک مدت زمان خاص در محدوده کنترل شده ای آنالیز کیفیت شده و تاثیر آن بر روی هوا ارزیابی خواهد شد.


در واقع با انعقاد این تفاهم نامه مرحله ارزیابی عملکرد سوخت های بیودیزل به صورت پایلوت مورد بررسی قرار می گیرند.


درصورتی که مرحله آزمایشی این تفاهم نامه موفق باشد مرحله دوم آزمایشی این طرح برای مسافت های طولانی تر اجرا خواهد شد.


حوزه همکاری شرکت واحد اتوبوسرانی در تامین ۲۰ دستگاه اتوبوس معمولی مورد نیاز در پروژه، ۲۰ دستگاه اتوبوس گازوئیل معمولی و ۲۰ دستگاه اتوبوس به عنوان گروه آزمایش از گازوئیل زیستی  است.


همچنین کارگروه زیست فناوری محیط ‌زیست ستاد توسعه زیست‌ فناوری در راستای اجرای این تفاهم نامه اعمال سوخت زیستی در ۲۰ دستگاه اتوبوس و اعمال سوخت معمولی در ۲۰ دستگاه دیگر و ارائه گزارش تحلیلی از نتیجه اجرای این پروژه را بر عهده دارد.


همچنین تأمین گازوئیل زیستی مورد نیاز در طول پروژه، میزان مصرف سوخت برای هر دستگاه در روز، ۱۲۰ لیتر تخمین زده شده که در محل سامانه تندرو شرکت، تحویل داده خواهد شد.


مدت این تفاهمنامه از امروز به مدت دو ماه است که در پایان این مدت با توافق طرفین قابل تمدید خواهد بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :