موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی نفت

a/33900 :کد

0

قیمت نفت برنت و آمریکا یکی شد

  چهارشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۴ — ۱۸:۰۶
تعداد بازدید : ۲۷۷   
 تحلیل ایران -قیمت نفت برنت و آمریکا یکی شد

در معاملات امروز قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا افزایش یافت و هر دو در محدوده ۳۶ دلار معامله شدند. الگوی تجاری‌ای که به ندرت در ۵ سال گذشته دیده شده است.

در معاملات امروز قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا افزایش یافت و هر دو در محدوده ۳۶ دلار معامله شدند. الگوی تجاری‌ای که به ندرت در ۵ سال گذشته دیده شده است.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، قیمت نفت پس از کاهش غیرمنتظره ذخایر نفت آمریکا افزایش یافت اما با توجه به کاهش چشم‌انداز تقاضا برای صادرات نفت اوپک و تدوام عرضه فراوان نفت، چندان از کمترین قیمت 11 سال گذشته فاصله نگرفت.


در معاملات امروز قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا چند سنت با هم فاصله دارند و هر دو در 36 دلار معامله شدند. الگوی تجاری که به ندرت در 5 سال گذشته دیده شده است.


هر بشکه نفت برنت با 41 سنت افزایش 36.52 دلار فروخته شد و نفت خام آمریکا نیز با 35 سنت افزایش 36.49 دلار فروخته شد.


روز گذشته قیمت نفت برنت تا 35.98 دلار نیز کاهش یافت که که کمترین قیمت از جولای 2004 به شمار می‌رود.


سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام، اوپک در گزارشی روز چهارشنبه پیش‌بینی کرد، تقاضا برای نفت خام این سازمان در سال 2020 کمتر از سال 2016 خواهد بود.


آمارهای موسسه آمریکن پترولیوم نشان داد: ذخایر نفت آمریکا هفته گذشته 3.6 میلیون بشکه در روز کاهش یافت و به 486.7 میلیون بشکه رسید.


چوآهان تحلیلگر نفتی در این‌باره گفت: «ذخایر نفتی نسبت به مدت مشابه پارسال بسیار، بسیار زیاد است.»

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :