موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی حوزه کشاورزی

a/33922 :کد

0

وزیر مغولستان:آماده همکاری باایران برای کشت فراسرزمینی هستیم

  چهارشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۴ — ۲۰:۳۴
تعداد بازدید : ۲۵۱   
 تحلیل ایران -وزیر مغولستان:آماده همکاری باایران برای کشت فراسرزمینی هستیم

وزیر خارجه مغولستان در دیدار با وزیر جهاد کشاورزی در تهران از اعلام آمادگی کشورش برای همکاری با ایران در کشت فراسرزمینی خبرداد.

وزیر خارجه مغولستان در دیدار با وزیر جهاد کشاورزی در تهران از اعلام آمادگی کشورش برای همکاری با ایران در کشت فراسرزمینی خبرداد.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، لوندگ پورسورن وزیر خارجه مغولستان امروز در دیدار با محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در محل این وزارتخانه در تهران گفت: دولت مغولستان تمایل دارد تا روابط دو جانبه‌ای با ایران در مورد مسائل تجاری داشته باشد.


وی با اشاره به سفر رئیس جمهور کشورشان به ایران گفت: ما خواستار تقویت روابط با ایران هستیم و سال آینده چهل و پنجمین سالگرد آغاز روابط با ایران را جشن می‌گیریم.


وزیر خارجه مغولستان تصریح کرد: ایران و مغولستان روابط دیرینه‌ای با یکدیگر دارند و دولت مغولستان علاقه مند به برقراری روابط اقتصادی سودمند و گسترش همکاری‌ تجاری و اقتصادی است.


پورسورن تصریح کرد: کشور مغولستان به لحاظ وسعت سرزمین وسیعی است، در حالی که جمعیت این کشور فقط 3 میلیون نفر است.


وی با دعوت از وزیر جهاد کشاورزی برای سفر به مغولستان اظهارداشت: تعداد دام‌های موجود در مغولستان 70 میلیون رأس است و ظرفیت وسیعی در بخش کشاورزی و دامپروری در این کشور وجود دارد.


پورسورن تصریح کرد: سال گذشته تعداد زیادی دام و گوسفند از مغولستان به ایران صادر شد و درخواستهای زیادی از شرکت‌های ایران برای واردات گوسفند وجود دارد.


وی بیان داشت: بنابراین علاقه مند هستیم تا اسناد مربوط به مجوزهای دامپزشکی را برای تبادل دام بین دو کشور نهایی کنیم.


وزیر خارجه مغولستان با اشاره تشابه شرایط اقلیمی ایران و  مغولستان اظهارداشت: بنابراین بسیار علاقه مندیم تا با برقراری بیشتر روابط با ایران در زمینه بیایان زدایی و همچنین کشت محصولات کشاورزی استفاده کنیم.

وزیر خارجه مغولستان بیان داشت: 70 درصد کشور مغولستان با مشکل بیابان مواجه است.


وی با اشاره به جلسه‌ای که با آقای ظریف وزیر امور خارجه ایران داشت، گفت: ایشان از فعالیت‌های مختلف ایران در زمینه کشاورزی در کشورهای دیگر خبرداده، بنابراین شما هم می‌توانید از امکانات و ظرفیت‌های کشور ما در زمینه کشاورزی استفاده کنید.


وی بیان داشت: اگرچه جمعیت کشور مغولستان 3 میلیون نفر است، ولی با ورود به بازار این کشور زمینه را برای صادرات محصولاتتان به چین و روسیه می‌توانید فراهم کنید.


وزیر خارجه مغولستان افزود: امیدوار هستیم تحریم‌ها علیه ایران برداشته شود و روابط بین دو کشور توسعه یابد.


وی همچنین در مورد تقاضای ایران در مورد شتر دو کوهانه از مغولستان گفت: ما می‌توانیم این دام را در اختیار ایران قرار دهیم و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :