موضوعات ‌مرتبط: فناوری علمی پزشکی

a/33936 :کد

0

ساخت قرص فلورسنت برای تشخیص سرطان سیستم گوارشی

  چهارشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۴ — ۲۲:۴۶
تعداد بازدید : ۳۸۷   
 تحلیل ایران -ساخت قرص فلورسنت برای تشخیص سرطان سیستم گوارشی

محققان اسکاتلندی برای اولین ‌بار موفق به ساخت کپسول قابل بلع مجهز به فناوری نور فلورسنت برای تشخیص سرطان در گلو و سیستم گوارشی شدند.

محققان اسکاتلندی برای اولین ‌بار موفق به ساخت کپسول قابل بلع مجهز به فناوری نور فلورسنت برای تشخیص سرطان در گلو و سیستم گوارشی شدند.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از سرویس علمی ایسنا منطقه خراسان، محققان اسکاتلندی در مورد تمایز کپسول فلورسنت با نمونه‌های فعلی اظهار کردند: در نمونه‌های موجود برای روشن کردن فضای تاریک روده‌ها از لامپ‌های ال‌ای‌دی ارزان‌قیمت استفاده می‌شود، اما در سیستم جدید از نور فلورسنت بی‌سیم برای تشخیص بهتر سلول‌های بدن با اثر تابشی نور سبز در برابر نور آبی استفاده شده است.

 

دکتر محمد الروحانی، متخصص مهندسی الکترونیک از دانشگاه گلاسکو اسکاتلند اظهار کرد: سیستم کپسول فلورسنت به اندازه‌ای کوچک است که می‌تواند به آسانی در طول دستگاه گوارشی حرکت کند. این سیستم از نظر مصرف انرژی بسیار بهینه است چرا که می‌تواند تا 14 ساعت درون بدن کار کند.

 

وی در مورد عملکرد حسگر تشخیص نور برگشتی از سلول‌ها افزود: در کپسول‌های جدید برای اولین بار از حسگر بسیار حساس و بی‌سیم استفاده شده است. دقت این حسگر تا حدی بالا است که حتی پس از برخورد یک فوتون نوری اثر آن را به صورت بی‌سیم منتقل می‌کند.

 

با حذف چراغ‌های ال‌ای‌دی از کپسول، تشخیص پزشکی مصرف آن به طور چشمگیری کاهش یافته و به رقم 30.9 میلی‌ وات رسیده است که برای تامین آن یک باتری 1.5 ولتی برای 14 ساعت کار پیوسته کافی است.

                               

محققان     کپسول     فناوری     نور     حسگر     گوارش


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :