موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/33939 :کد

0

راه اندازی آزمایشگاه نقشه برداری مغز؛ نیمه بهمن

  چهارشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۴ — ۲۳:۱۹
تعداد بازدید : ۲۶۷   
 تحلیل ایران -راه اندازی آزمایشگاه نقشه برداری مغز؛ نیمه بهمن

دبیر ستاد راهبردی توسعه علوم و فناوری های شناختی از راه اندازی فاز اول آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز تا ۱۵ بهمن در دانشگاه تهران خبر داد.

دبیر ستاد راهبردی توسعه علوم و فناوری های شناختی از راه اندازی فاز اول آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز تا ۱۵ بهمن در دانشگاه تهران خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران ، کمال خرازی در چهارمین همایش علوم اعصاب گفت: مرکز ملی نقشه برداری مغز قرار است به صورت امنایی اداره شود.

 

وی با بیان اینکه این مرکز متعلق به دانشگاه خاصی نیست و همه می توانند از امکاناتش استفاده کنند، افزود: این مرکز وابسته به وزارت علوم است و وزیر بهداشت و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز از اعضای هیئت امنای آن هستند.

خرازی گفت: ساختمان این مرکز رو به اتمام است و فاز اول تجهیزات آن که حدود 15میلیارد تومان است تا 15 بهمن نصب خواهد شد.

وی افزود: فازهای بعدی این مرکز نیز توسعه می یابد و منابع مالی آن را معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تامین می کند.

خرازی گفت: امیدواریم با تاسیس این مرکز آخرین تجهیزات پیشرفته در اختیار محققان قرار گیرد تا در جنبه های مختلف علوم اعصاب شناختی و حوزه های مرتبط با آن از این مرکز استفاه کنند.

وی درباره کمک این مرکز به کودکان استثنایی و آموزش و پرورش نیز افزود: اگر ما یک طرح ملی برای غربالگری داشته باشیم که کودکان را در سنین پایین مورد تصویربرداری قرار دهیم، می توانیم اختلالات شناختی را زودتر  پیدا کنیم که با توجه به انعطاف پذیری مغز در سنین کودکی درمان نیز راحت تر خواهد بود.
منبع: خبرگزاری صدا وسیما
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :