موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مهاجرت

a/33944 :کد

0

هشدار"چک"درباره شکاف‌های عمیق دراروپادرسایه بحران پناهندگان

  چهارشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۴ — ۲۳:۴۰
تعداد بازدید : ۲۰۶   
 تحلیل ایران -هشدار"چک"درباره شکاف‌های عمیق دراروپادرسایه بحران پناهندگان

نخست وزیر چک ضمن انتقاد از سیاست‌های اتریش و آلمان در قبال مسئله پناهندگان درباره به وجود آمدن شکاف‌های عمیق در اروپا در سایه بحران پناهندگان هشدار داد.

نخست وزیر چک ضمن انتقاد از سیاست‌های اتریش و آلمان در قبال مسئله پناهندگان درباره به وجود آمدن شکاف‌های عمیق در اروپا در سایه بحران پناهندگان هشدار داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، "بوهوسلاو سوبوتکا"، نخست وزیر چک انتقادها به کشورش مبنی بر نداشتن همبستگی در بحران پناهندگان را رد کرده و گفت: ما همبسته هستیم. ما نیروهای پلیس به اسلوونی، مجارستان و مقدونیه فرستاده ایم. ما به اسلوونی، کرواسی و صربستان کمک های انسان دوستانه در این راستا ارائه داده ایم. هیچ کس از بروکسل تا به حال برای این منظور ما را مجبور نکرده است.

 

وی که در گفتگو با روزنامه آلمانی "زوددویچه سایتونگ" سخن می گفت همچنین تصریح کرد که جمهوری چک برنامه اتحادیه اروپا برای اسکان حدود 160 هزار پناهنده را می پذیرد.کشور ما اما تاکید دارد که دولت های ملی خود کنترل در این راستا را نگه دارند. فشار برای یک سیاست مهاجرت با مدیریت مرکزی را ما رد می کنیم. چنین روندی تنها افراط گرایی را تقویت کرده و می تواند به ایده های اروپایی آسیب برساند.

 

نخست وزیر چک همچنین معرفی یک سیستم دائمی توزیع پناهندگان در سطح اتحادیه اروپا را رد کرده و گفت: چنین سیستمی کارآیی ندارد. بر خلاف خواست و تمایل پناهندگان رفتار کردن اقدامی عملی نیست. اکثر پناهندگان می خواهند به آلمان یا سوئد بروند.

 

وی همچنین انتقاد شدیدی به تصمیمات مرکل مبنی بر پذیرش نامحدود پناهندگان بخصوص از سوریه وارد کرده و گفت: آلمان سیگنالی را ارسال کرده است که در بخش های وسیعی از خاورمیانه و شمال آفریقا قابل شنیدن و دیدن بود. این پیام به تشدید مهاجرت های غیر قانونی به اروپا منجر شد. این مسئله را متاسفانه نمی توان انکار کرد.

 

سوبوتکا همچنین انتقاد شدیدی به اظهار نظر اخیر صدر اعظم اتریش مبنی بر اینکه بودجه کشورهای اروپایی که پناهندگان را نمی پذیرند کاهش یابد وارد کرده و گفت: چنین استدلالی تنها به تجزیه بیشتر اروپا منجر می شود. اگر ما به این ترتیب به راه ادامه دهیم شکاف هایی در اتحادیه اروپا ایجاد می شود که بعدها به دشواری بتوانیم آن ها را برطرف کنیم.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :