موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/33969 :کد

0

حزب ضدیوروی آلمان: ما این اروپا را نمی‌خواهیم

  پنجشنبه ۰۳ دی ۱۳۹۴ — ۰۳:۳۹
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -حزب ضدیوروی آلمان: ما این اروپا را نمی‌خواهیم

معاون حزب افراط‌گرای ضدیوروی جایگزینی برای آلمان با تاکید بر اینکه کشورهای اروپایی خود باید درباره مسئله پناهندگان تصمیم بگیرند گفت: ما خواهان این اروپا نیستیم.

معاون حزب افراط‌گرای ضدیوروی جایگزینی برای آلمان با تاکید بر اینکه کشورهای اروپایی خود باید درباره مسئله پناهندگان تصمیم بگیرند گفت: ما خواهان این اروپا نیستیم.


به گزارش تحلیل ایران، "الکساندر گایلند" از اعضای بلند پایه حزب افراط گرا و ضد یوروی جایگزینی برای آلمان انتقاد شدیدی به همکاری اتحادیه اروپا در مسئله پناهندگان وارد کرده و تاکید کرد که در بحران پناهندگان خواهان هیچ گونه همکاری تنگاتنگ اتحادیه اروپا نیست.


وی افزود: به جای یک سیاست پناهندگان مشترک، کشورهای اروپایی باید خود به صورت مستقل در این باره تصمیم بگیرند.


به این ترتیب حزب افراط گرای ضد یوروی جایگزینی برای آلمان موسوم به AfD روند فعلی اتحاد اروپایی را اساسا رد کرده و "الکساندر گایلند" معاون این حزب در گفتگو با روزنامه آلمانی "دی ولت" اظهار داشت که ما این اروپا را نمی خواهیم. این جامعه ارزشی به یک جامعه تداخلی تبدیل می شود و من این را کاملا غلط ارزیابی می کنم.


وی در مقابل این اتحادیه یک اتحاد دولت های ملی آنگونه که "شارل دو گل"، رئیس جمهور اسبق فرانسه آن را آرزو می کرد را خواستار شد. چنین اتحادیه ای پیش بینی می کند که هر ملتی در مرزهای مستقل خود سیاست هایش را تعیین کند؛ و اگر نخست وزیر مجارستان نمی خواهد هیچ پناهنده ای را بپذیرد و هیچ قراردادی وجود داشته باشد این حق وی می باشد.


"گایلند" همچنین تصریح کرد که آلمان نمی تواند برای دیگر کشورها مقرر کند که این کشورها چگونه باید اداره شوند. پس مبنا و اساس یک سیاست پناهندگی مشترک کجاست؟ آیا بازار مشترکی که ما داریم یک پایه و اساس برای یک سیاست پناهندگی مشترک است؟ من این گونه نمی بینم. کجا قراردادهایی وجود دارد که کشورها را مجبور کند پناهندگان را در اندازه ای مشخص بپذیرند.

 

منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :