موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سوریه

a/3397 :کد

0

باز سرگیری کمک رسانی سازمان ملل به اردوگاه یرموک

  ﺳﻪشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ — ۱۱:۱۳
تعداد بازدید : ۳۶۲   
 تحلیل ایران -باز سرگیری کمک رسانی سازمان ملل به اردوگاه یرموک

کمیته امداد پناهندگان فلسطینی سازمان ملل اعلام کرد، به دنبال یک هفته وقفه در عملیات کمک رسانی به آوارگان اردوگاه یرموک، امداد رسانی به این پناهندگان آغاز شده است.

به گزارش تحلیل ایران، کریس گونس سخنگوی کمیته امداد پناهندگان فلسطینی در بیانیه روز دوشنبه خود اعلام کرد، امدادگران این کمیته به رغم دشواری های امنیتی عملیات کمک رسانی به آوارگان اردوگاه یرموک در مناطق یلدا، بابیلا و بیت سحم از توابع دمشق پایتخت سوریه را با توزیع مایحتاج یک هفته ای بهداشتی و غذایی در میان 600 نفر از آوارگان آغاز کرده است.

گونس با اشاره به رنج پناهندگان این اردوگاه به ویژه در بحران اخیر تاکید کرد که کمتیه امداد پناهندگان فلسطینی برای رساندن کمک های اولیه از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

در این بیانیه، با ابراز نگرانی شدید از شرایط دردناک زندگی پناهندگان آمده است، نزدیک به 18 هزار نفر از این آوارگان و از جمله 3 هزار و 500 کودک خردسال هنوز همچنان از دسترسی به ابتدایی ترین نیاز های غذایی و بهداشتی محرومند.

کمیته یادشده با درخواست 30 میلیون دلار بودجه اضطراری برای ادامه عملیات کمک رسانی به پناهندگان یرموک یاد آور شده است که تا کنون فقط 20درصد از بودجه مورد نیاز این کمک رسانی ها برای سال 2015 تامین شده است.

کمیته امداد پناهندگان فلسطینی بار دیگر از کشورهای جهان خواست تا اعتبارات مالی مورد نیاز را برای کمک رسانی به پناهدگان یرموک تامین کنند.

بحران سوریه در حالی وارد پنجمین سال خود شده که علاوه بر ویرانی های گسترده و نابودی زیرساخت های اقتصادی این کشور نزدیک به 200 هزار کشته و 600 هزار مجروح به جای گذاشته و بیش از 10میلیون نفر را نیز آواره کرده است.

دامپسی فرمانده ستاد مشترک آمریکا جمعه گذشته با اذعان به اینکه ضعف دولت مرکزی سوریه منجر به ایجاد چالش های بیشتری خواهد شد، اعتراف کرد: سه سال پیش به اشتباه تصور می کردیم که قدرت مخالفان سوری در حال افزایش و شرایط بشار اسد رو به زوال است، اما شرایط کاملا تغییر کرد و این درس قابل تأملی برای ما بود.

آمریکا و برخی کشورهای منطقه با حمایت از تروریست ها و مخالفان سوریه به تداوم این جنگ داخلی دامن می زنند. 

مذاکرات صلح سوریه که در سال گذشته بدون هیچ نتیجه ای و با استعفای اخضر ابراهیمی نماینده دبیرکل سازمان ملل و جانشینی استفان دمیستورا در امور سوریه به پایان رسید روز سه شنبه هفته گذشته بار دیگر با حضور شماری از نمایندگان گروه های مختلف درگیر در این کشور در ژنو آغاز شد.

دمیستورا به دنبال دیدارها و گفت وگوهای طولانی با سران منطقه و جهان در یک کنفرانس خبری با تاکید بر نقش حساس و سازنده ایران در این گفت وگو ها اعلام کرد که رسما از دکتر ظریف وزیر امورخارجه کشورمان برای شرکت در این مذاکرات دعوت کرده است.

                               

سوریه                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :