موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/33973 :کد

0

مخالفت وزارت خارجه آمریکا باتعطیلی دفتر جنبش آزادیبخش فلسطین

  پنجشنبه ۰۳ دی ۱۳۹۴ — ۰۴:۰۸
تعداد بازدید : ۲۱۳   
 تحلیل ایران -مخالفت وزارت خارجه آمریکا باتعطیلی دفتر جنبش آزادیبخش فلسطین

وزارت خارجه آمریکا با درخواست جمهوریخواهان این کشور از دولت برای بستن دفتر سازمان آزادیبخش فلسطین در واشنگتن مخالفت کرد.

وزارت خارجه آمریکا با درخواست جمهوریخواهان این کشور از دولت برای بستن دفتر سازمان آزادیبخش فلسطین در واشنگتن مخالفت کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نوشته روزنامه صهیونیستی جروزالم پست، در پی امتناع رهبران جنبش آزادیبخش فلسطین از محکوم کردن موج اخیر اعتراضات و اقدامات حشونت بار علیه اسرائیل، قانونگذاران جمهوریخواه آمریکا اعلام کردند، وجود دفتر این جنبش دیگر معنایی ندارد.


وزارت خارجه آمریکا در واکنش به این امر اعلام کرد، حضور فلسطین واشنگتن برای باز ماندن راه های ارتباطی و نیز رابطه مستقیم با تشکیلات رهبری جنبش آزادیبخش فلسطین، لازم و ضروری است.


قانونگذاران جمهوریخواه آمریکا به رهبری سناتور 'تد کروز' در نامه ای به 'جان کری' وزیر خارجه آمریکا اعلام کردند، آمریکا ملزم به محکوم کردن علنی اقدامات جنبش آزادیبخش فلسطین است و باید هر چه سریع تر طرحی را که امکان باز ماندن دفتر این جنبش را در واشنگتن می دهد، ابطال کند. ادامه فعالیت دفتر این جنبش در واشنگتن، هیچ فایده ای برای آمریکا یا روند صلح خاورمیانه ندارد.


'الیزابت ترودو'، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت، این وزارتخانه این نامه را دریافت کرد و کری به زودی به آن پاسخ خواهد داد.


ترودو افزود: معتقدیم که سازمان آزادی بخش فلسطین، وضعیتی مناسب دارد و ما تلاش ها برای تعطیلی این دفتر مقابله خواهیم کرد.


سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد: تعطیلی این دفتر به تلاش های مستمر ما در راستای آرام کردن تنش ها بین اسرائیلی ها و فلسطینی ها، حمایت از طرح تشکیل دو کشور و نیز تقویت مشارکت آمریکا- فلسطین آسیب خواهد زد.


وی یادآور شد، دولت آمریکا از سال 1994 برای ادامه فعالیت دفتر سازمان آزادی بخش فلسطین استثنائاتی قائل شده است.


کری اخیرا در راستای تلاش برای آرام کردن تنش ها بین اسرائیل و فلسطین به اراضی اشغالی سفر کرد.


وی انتفاضه فلسطینی ها را اقداماتی 'تروریستی' توصیف کرد و از رهبران فلسطینی و اسرائیلی خواست به سخنان تحریک آمیز که صرفا باعث بحرانی تر شدن اوضاع می شود، پایان دهند.

 

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :