موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی

a/33994 :کد

0

زندگی سعدی هم سریال می شود

  پنجشنبه ۰۳ دی ۱۳۹۴ — ۰۶:۲۸
تعداد بازدید : ۱۳۹   
 تحلیل ایران -زندگی سعدی هم سریال می شود

تحقیق و پژوهش سریال الف ویژه "سعدی" در مرکز گسترش فیلم نامه نویسی رسانه ملی به اتمام رسید.

 

تحقیق و پژوهش سریال الف ویژه "سعدی" در مرکز گسترش فیلم نامه نویسی رسانه ملی به اتمام رسید.

 

به گزارش تحلیل ایران ،منصور براهیمی سرپرست نویسندگان سریال فاخر "سعدی" از اتمام پژوهش این مجموعه خبر داد و درباره انتخاب سعدی برای نگارش یک سریال به خبرنگار ما گفت:" سعدی عمیقا با فرهنگ ایرانی ما عجین شده و گشت و گذار او در منطقه و حضورش در دوره شکوفایی کامل تمدن اسلامی وقت و نیز علاقه به سعدی پس از انقلاب اسلامی در میان جوانان و نخبگان، وی را سوژه مناسبی برای نمایش تاریخ ایران و اسلام دوره زیست در تلویزیون معرفی کرد."
 

وی درباره روش پژوهش این مجموعه افزود:" پژوهش "سعدی" در ساختار پیکارسکی که روش رایج دراماتورژی در امریکاست انجام شده و شامل 5 مرحله پژوهش مقدماتی، مرحلۀ شکل‌گیری طرح داستانی کلی مجموعۀ "سعدی"، مرحلۀ نگارش متن گام به گام، مرحلۀ دیالوگ‌نویسی و نگارش فیلمنامه و در آخر بازنویسی نهایی تولیدی است. در این پروژه روایت سعدی متفاوت از روایت مصلح الدین است. شخصیت ها، مضامین و مکان ها از مستندات استخراج و استفاده شد ولی به جای استفاده از حکایت ها در طراحی فیلم نامه "سعدی"، از خط داستانی بهره بردیم. "

 

براهیمی در پایان با ابراز امیدواری از اتمام نگارش سریال "سعدی" تا پایان سال جاری اظهار داشت:" این مجموعه اوایل سال 90 از سوی مرکز فیلم و سریال برون مرزی سفارش داده شد و مراحل تحقیقات اولیه آن نزدیک به یکسال طول کشید. پس از آن فرآیند پژوهش ساختارمند آغاز شد و تا تأسیس مرکز گسترش فیلم نامه نویسی سازمان ادامه یافت. پس از آن ادامه پژوهش و نگارش سریال در این مرکز به کار خود ادامه داد. "

 

مجموعه الف ویژه "سعدی" به سرپرستی منصور براهیمی در 52 قسمت 60 دقیقه ای که پژوهش آن در مرکز فیلم و سریال برون مرزی آغاز شده بود، در مرکز گسترش فیلم نامه نویسی رسانه ملی به نگارش در می آید.

 منبع : مشرق

 

                               

تحقیقات     فیلم     سریال     سعدی     تاریخ    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :