موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/34081 :کد

0

نامه نمایندگان به رئیس مجلس در خصوص شناور شدن قیمت بنزین

  پنجشنبه ۰۳ دی ۱۳۹۴ — ۱۱:۰۲
تعداد بازدید : ۲۴۱   
 تحلیل ایران -نامه نمایندگان به رئیس مجلس در خصوص شناور شدن قیمت بنزین

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس از نامه نمایندگان به رئیس مجلس برای ارائه توضیح وزیر نفت به نمایندگان در خصوص شناور شدن قیمت بنزین در کشور خبر داد.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس از نامه نمایندگان به رئیس مجلس برای ارائه توضیح وزیر نفت به نمایندگان در خصوص شناور شدن قیمت بنزین در کشور خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به اظهارات وزیر نفت در خصوص شناورسازی قیمت بنزین در کشور، گفت: تعدادی از نمایندگان تصمیم گرفتند تا طی نامه‌ای از رئیس مجلس درخواست داشته باشند از وزیر نفت دعوت کند تا پیش از اجرای طرح شناور سازی قیمت بنزین توضیحاتی را به نمایندگان ارائه کند.

وی ادامه داد: درخواست نمایندگان در این راستا است تا وزیر نفت در خصوص ابهامات و اشکالاتی که به نظر می‌رسد در این طرح وجود دارد توضیحات لازم را به نمایندگان ارائه کند تا اگر عموم نمایندگان از توضیحات قانع شدند طرح برای اقتصاد کشور مفید است، اجرایی شود و در غیر اینصورت جلوی اجرای آن گرفته شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: این نامه در حال تدوین است و بناست تا در جلسه یکشنبه هفته آینده مجلس به هیأت رئیسه تحویل داده شود.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: در طرح شناورسازی قیمت بنزین در صورت اجرا 30 شرکت به عنوان توزیع‌کننده و در واقع به عنوان واسطه برای توزیع بنزین بین جایگاه‌‌ها وارد عرصه می‌شوند و اجرای این طرح خود دلالی و واسطه‌گری را در اقتصاد کشور توسعه می‌دهد.

وی در پایان گفت: با ورود این شرکت‌های واسطه‌گری حدود 30 تا 40 درصد از بهای بنزین به جیب این شرکت‌ها می‌رود که تأمین این هزینه مستقیما بر عهده مردم گذاشته می‌شود.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :