موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/34094 :کد

0

حمله به پناهندگان عامل تحقیر ما و مستحق مجازات است

  پنجشنبه ۰۳ دی ۱۳۹۴ — ۱۲:۴۹
تعداد بازدید : ۱۴۳   
 تحلیل ایران -حمله به پناهندگان عامل تحقیر ما و مستحق مجازات است

رئیس جمهور آلمان با تاکید بر اینکه خشونت و نفرت ابزار قانونی برای حل و فصل درگیری‌ها نیست، حمله به مردم بی دفاع و حملات آتش سوزی به محل اقامت پناهندگان را عامل تحقیر و مستحق مجازات دانست.

رئیس جمهور آلمان با تاکید بر اینکه خشونت و نفرت ابزار قانونی برای حل و فصل درگیری‌ها نیست، حمله به مردم بی دفاع و حملات آتش سوزی به محل اقامت پناهندگان را عامل تحقیر و مستحق مجازات دانست.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه "تاگس اشپیگل"، "یوآخیم گاوک"، رئیس جمهور آلمان در نطق سنتی خود به مناسبت کریسمس که قرار است روز جمعه پخش شود از پشت سر گذاشتن سالی سخت سخن گفته و آلمانی ها را به شجاعت فراخواند.

 

وی شهروندان را به بحث های آزاد درباره راه حل بحران پناهندگان فراخوانده و همزمان درباره خشونت و نفرت هشدار داده و گفت: این ها ابزار قانونی برای حل و فصل درگیری ها نیستند.

 

وی افزود: حملات آتش سوزی و حمله به مردم بی دفاع موجب تحقیر ما شده و مستحق مجازات است. اما بحث های آزاد ضرورت دارد تا راه حلی برای طولانی مدت پیدا کنیم که اکثریت با آن موافق باشند.

 

رئیس جمهور آلمان افزود: بحث های آزاد هیچ آسیبی برای زندگی مشترک و با هم بودن نیست بلکه قسمتی از یک دموکراسی است. اما باید از چند قطبی شدن نادرست اجتناب شود.

 

گاوک همچنین اطمینان داد که آلمان بر بحران پناهندگان غلبه خواهد کرد و در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد که باید راه حلی پیدا شود که انسجام اجتماعی را به خطر نینداخته ، رفاه شهروندان را در نظر گرفته و اوضاع اسفناک پناهندگان را فراموش نکند.

 

گاوک درباره مناقشات درباره محدودیت برای ورود پناهندگان و فشارها با توجه به بیش ز یک میلیون پناهنده ای که در سال جاری به آلمان آمده اند اظهار نظر ملموس و مشخصی نکرد.

 

وی همچنین بسیاری از کمک های داوطلبانه شهروندان که در غلبه بر بحران پناهنگان سهم دارد را تمجید کرد.

 

به این ترتیب مسئله پناهندگان در نقطه مرکزی سخنرانی امسال رئیس جمهوری آلمان قرار داشت.

 

وی همچنین یادآوری کرد که سال 2015 نمایانگر حوادث و بحران هایی از جمله حادثه سقوط هواپیمای ژرمن وینگز در کوه های آلپ فرانسه تا بحران یونان، درگیری های خشونت بار در سوریه، اوکراین، افغانستان و آفریقا بود.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                               

آلمان     درگیری     پناهندگان     حملات        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :