موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتسال

a/34126 :کد

0

پیشنهاد کفاشیان در AFC رای آورد

  پنجشنبه ۰۳ دی ۱۳۹۴ — ۱۴:۵۴
تعداد بازدید : ۱۹۱   
 تحلیل ایران -پیشنهاد کفاشیان در AFC رای آورد

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتبال ساحلی و فوتسال از برگزاری هر دو سال یک‌بار رقابت‌های فوتسال بانوان قهرمانی آسیا خبر داد.

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتبال ساحلی و فوتسال از برگزاری هر دو سال یک‌بار رقابت‌های فوتسال بانوان قهرمانی آسیا خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، عباس ترابیان- رئیس کمیته فنی و توسعه فوتبال ساحلی و فوتسال درباره پیشنهاد رئیس فدراسیون فوتبال به کنفدراسیون فوتبال آسیا برای تغییر مدت زمان برگزاری رقابتهای قهرمانی فوتسال بانوان آسیا از هر چهار سال یکبار به هر دو سال یکبار، گفت: خوشبختانه با پیگیری‌هایی که از سوی فدراسیون فوتبال ایران انجام شده و پیرو پیشنهاد کفاشیان، رئیس فدراسیون در آخرین جلسه کمیته فوتسال آسیا، مقرر شد تا این بازیهای از هر چهار سال یک بار به دو سال یکبار تغییر کند.

 

وی در ادامه بیان کرد: در این نشست پیرامون مضرات برگزاری هر چهار سال یکبار مسابقات و فواید برگزاری این بازی‌ها در هر دو سال یکبار نکاتی از سوی علی کفاشیان مطرح شد و نهایتا این پیشنهاد به کمیته اجرایی AFC ارسال شد و مهر تایید بر این اتفاق بسیار مطلوب و قابل توجه برای بانوان زده شد.

 

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتبال ساحلی و فوتسال در ادامه، بیان کرد: مواردی در رد یا قبول این پیشنهاد به AFC ارائه شد و در نهایت کنفدراسیون فوتبال آسیا به این نتیجه رسید که عملکرد اکثر تیمها در بالاترین سطح بوده و نکات منفی چشمگیری وجود نداشته است که بخواهند با این پیشنهاد مخالفت کنند. ضعف‌های فنی در برخی موارد مشاهده شد که قطعا باید از سوی تیم‌ها تصحیح شود. ما در تیم های آقایان نیز هنوز این مشکل را داریم.

 

وی افزود: نکته دیگری که باعث شد تا این پیشنهاد مورد قبول واقع شود این بود که اعضای کمیته اجرایی AFC بر این عقیده هستند که باید برگزاری لیگ فوتسال بانوان در تمام کشورهای عضو فعال شود تا بتوانیم شاهد رقابت بالای تیم‌ها در مسابقات قهرمانی آسیا باشیم.

 

ترابیان ادامه داد: استانداردهای فنی در این پیشنهاد از دیگر مواردی بود که مد نظر اعضای کمیته اجرایی AFC قرار گرفت. این کمیته با بررسی بازیهای ایران، ژاپن و تایلند به این نتیجه رسید که این سه تیم از نقطه نظر تاکتیک و برنامه بازی توانسته‌اند خود را به سطح جهانی برسانند و در این ارتباط اگر نکات فنی وجود داشته باشد، باز می‌گردد به عملکرد ضعیف برخی از تیم‌های شرکت کننده و در نهایت در این رابطه قرار شد تا تعداد دوره های آموزشی را افزایش دهند.

 

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتبال ساحلی و فوتسال در ادامه گفت: نکته بسیار جالبی که در گزارش AFC به آن اشاره شده است، پوشش رسانه‌ای مسابقات بانوان بود .در این ارتباط باید به پیگیری 800 هزار بیننده به صورت زنده در رابطه با این بازی‌ها اشاره کرد. همان طور که می دانید بهترین گل مسابقه از سوی فهیمه زارعی زده شد که این گل 255336 بار دیده شده است. بیشترین ببینده بازیهای قهرمانی آسیا متعلق به بازی ایران و تایلند بود که 89 هزار 569 نفر آن را تماشا کرده بودند. با توجه به اینکه مسابقات در کشور بی طرف همچون مالزی برگزار شد، به نظر می‌رسد اگر در کشورهایی که تیمشان فینالیست می شود، مسابقات را برگزار کنیم، شاهد حضور تعداد بیشتری از تماشاگران خواهیم بود. در پایان کمیته اجرایی به این نتیجه رسید که یکی از فدراسیون‌های شرکت کننده در مسابقات باید این بازیها را میزبان باشد.

 

وی افزود: با توجه به موارد فوق، کمیته اجرایی AFC با پیشنهاد کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران موافقت کرد و قرار شد تا این پیکارها از سال 2017 به مدت هر دو سال یکبار برگزار شود.

 

ترابیان در پایان درباره تفاوت برگزاری هر دو سال یکبار یا چهار سال یکبار این مسابقات گفت: همانطور که می دانید باشگاههایی که در فوتسال بانوان فعال هستند و بستر پرورش این بازیکنان را مهیا می‌کنند، از کمترین امکانات مالی برخوردارند. اما کار جذاب و قابل توجهی را انجام دادند که از آنها تشکر می‌کنم. بدون شک باشگاهها اگر انگیزه‌ای مثل داشتن بازیکنان در تیم ملی و شرکت در رقابتهای جام ملتهای آسیا و قهرمانی فوتسال آسیا داشته باشند، قطعا تلاش بیشتری خواهند کرد و در نهایت شاهد رونق فوتسال بانوان خواهیم بود. اگر این پیکارها هر دو سال یکبار برگزار شود، باشگاه‌ها در ایجاد امکانات کیفی در جهت رشد و نمو بخش‌های فنی فوتسال تلاش می کنند. فدراسیون نیز با توجه به زمان کوتاهی که در جهت آماده سازی تیم‌ها در اختیار دارد، فعال‌تر وارد این موضوع خواهد شد.

منبع:ایسنا
                               

کفاشیان     فوتسال     بانوان     آسیا        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :