موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/34139 :کد

0

داعش و تکفیری‌ها برای نابودی اسلام ناب کمین کرده‌اند

  پنجشنبه ۰۳ دی ۱۳۹۴ — ۱۶:۰۴
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -داعش و تکفیری‌ها برای نابودی اسلام ناب کمین کرده‌اند

یکی از مراجع تقلید با اشاره به اینکه داعش و تکفیری‌ها برای نابودی اسلام ناب کمین کرده‌اند، گفت: برای مقابله با این دشمن باید از نعمت ولایت فقیه حمایت کرد.

یکی از مراجع تقلید با اشاره به اینکه داعش و تکفیری‌ها برای نابودی اسلام ناب کمین کرده‌اند، گفت: برای مقابله با این دشمن باید از نعمت ولایت فقیه حمایت کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی در دیدار مدیرکل بنیاد شهید استان قم و جمعی از بسیجیان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، اظهار داشت: انقلاب دارای ظرفیت‌های بسیاری است که نخستین آن ولایت فقیه است که توانست استکبار و استبداد را از کشور قلع و قمع کند. ملت ایران با ایمان به آرمان‌های امام مقابل مثلت کفر، صهیونیست و نفاق ایستاده و تهاجمات اردوگاه شرق و غرب را خنثی کردند تا توانستند حکومت اسلامی را گسترش دهند.

 

وی تصریح کرد: احیای فرهنگ جهاد و شهادت، گسترش بسیج و شناخت دشمنان اسلام از برکت انقلاب اسلامی و استقرار حکومت اسلامی است.

 

استاد برجسته حوزه با بیان اینکه فداکاری‌های مردم ایران در هشت سال دفاع مقدس بدون پاسخ نمانده است، اضافه کرد: ملت ایران با تکیه بر خودباوری در عرصه‌های هسته‌ای و دفاعی توانستند به دستاوردهای گسترده برسند و مقابل آمریکا و قدرت‌های بزرگ دیگر ایستادگی کنند.

 

وی با تأکید بر اینکه باید بدانیم مزایا و برکات انقلاب در چه‌چیزهایی است، گفت: ولایت فقیه دنباله نعمت ائمه(ع) است، این فقط یک نظام سیاسی نیست بلکه نظامی اعتقادی است که در دنباله آن قیام امام زمان(عج) حاصل می‌شود.

 

آیت الله نوری همدانی با تأکید بر اینکه یکی از موضوعاتی که در قرآن کریم بر آن تأکید شده، شکر نعمت و شناخت پروردگار است، افزود: اعظم نعمت پروردگار ولایت اهل بیت(ع) است، شناخت اهل بیت(ع)، مکتب آن‌ها و سپس ولایت فقیه که در امتداد این ولایت قرار دارد دارای اهمیت است، زیرا در عصر ما تحول عظیمی به وجود آورده است.

 

وی با اشاره به اینکه داعش و تکفیری‌ها برای نابودی اسلام ناب کمین کرده‌اند، گفت: برای مقابله با این دشمن باید از نعمت ولایت فقیه حمایت کرد.

 

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه امام علی(ع) پنج سال حاکم اسلامی بودند تأکید کرد: نامه ۵۳ نهج البلاغه به مالک اشتر منشور کاملی از حکومت‌داری است، باید مطالعه شود تا ببینیم اسلام در چه سطحی برای حکومت برنامه دارد.

 

وی با بیان اینکه نامه امیرالمومنین(ع) به مالک اشتر نشان دهنده سیاست اسلام است، گفت: این نامه شعاعی از حکومت اهل بیت(ع) است. در کشور ما حکومت اسلامی به وجود آمده است قبل از آن، همه حکومت‌ها نامشروع و سلاطین کاخ‌نشین بودند و مردم در فقر مالی و فرهنگی زندگی می‌کردند.

 

آیت الله نوری همدانی با اشاره به اینکه پس از ۵ سال حکومت امام علی(ع) در طول این قرون حکومت اسلامی وجود نداشته است، تصریح کرد: در زمان ما این خورشید طلوع کرد و حماسه‌ای به رهبری امام خمینی(ره) ایجاد شد.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :