موضوعات ‌مرتبط: سیاسی معارف و حقوق

a/34150 :کد

0

خطر تکفیری‌ها فقط به‌وسیله نیروی نظامی برطرف نخواهد شد

  پنجشنبه ۰۳ دی ۱۳۹۴ — ۱۸:۱۷
تعداد بازدید : ۱۸۴   
 تحلیل ایران -خطر تکفیری‌ها فقط به‌وسیله نیروی نظامی برطرف نخواهد شد

یکی از مراجع عظام تقلید گفت: تشکیل ائتلاف ضد تکفیری توسط آل سعود نشان می‌دهد آن‌ها نیز به خطر تکفیری برای جهان اسلام پی بردند و می‌دانند عربستان نیز از خطر تکفیری‌ها مصون نخواهد بود.

یکی از مراجع عظام تقلید گفت: تشکیل ائتلاف ضد تکفیری توسط آل سعود نشان می‌دهد آن‌ها نیز به خطر تکفیری برای جهان اسلام پی بردند و می‌دانند عربستان نیز از خطر تکفیری‌ها مصون نخواهد بود.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی در دیدار با وزیر اوقاف اردن با بیان اینکه دو خطر بزرگ جهان اسلام را تهدید می‌کند، اظهار کرد: نخستین خطر تکفیری‌ها هستند که تمام جهان و کشورهای اسلامی را تهدید می‌کنند. امروز خطر تکفیری‌ها هم منجر به قتل نفوس شده است و هم به تخریب کشورهای اسلامی و هم به شادی دشمنان اسلام منجر شده است.

 

وی با بیان اینکه هیچ کشوری حتی عربستان سعودی که به عقیده ما زادگاه تکفیر است، از خطر آنها مصونیت نخواهد داشت، افزود: دومین خطری که جهان اسلام را تهدید می کند، رژیم اشغالگر قدس است که از دشمنان قدیمی و قسم خورده مسلمانان محسوب می شود.

 

استاد درس خارج فقه حوزه علمیه قم با اشاره به جنایات رژیم اشغالگر قدس در فلسطین و مسجدالاقصی، تصریح کرد: امروز مشکلاتی که برای مسجدالاقصی ایجاد شده است برای جهان اسلام و علمای جهان اسلام اهمیت بسیار زیادی دارد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه خطر تکفیری ها فقط به‌وسیله نیروی نظامی برطرف نخواهد شد، اظهار کرد: خطر تکفیری ها ناشی از تفکر و مکتب انحرافی است و علمای اسلام باید ریشه این تفکر را بخشکانند و از عجایب روزگار این است که آل سعود که دیدگاه تکفیری در کتاب ها و مدارس‌شان تدریس می‌شود، ائتلافی ضد تکفیری با عضویت بیش از سی کشور تشکیل داده اند.

 

مکارم شیرازی با بیان اینکه این موضوع نشان می‌دهد آل سعود نیز به خطر تکفیری ها پی برده‌اند، افزود: امروز ایجاد تفرقه بین مسلمانان از توطئه‌های دشمنان است و آنها سعی دارند تا در بین شیعیان سنی هراسی و در بین اهل سنت، شیعه هراسی را ایجاد کنند.

 

وی گفت: در ایران در شمال و جنوب و شرق و غرب اهل سنت زندگی می کنند و ما با آنها زندگی مسالمت آمیزی داریم.

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :