موضوعات ‌مرتبط: فناوری علمی پزشکی

a/34179 :کد

0

واکسن نانو امولسیون، امیدی برای درمان کلامیدیا

  پنجشنبه ۰۳ دی ۱۳۹۴ — ۲۳:۱۱
تعداد بازدید : ۵۱۸   
 تحلیل ایران -واکسن نانو امولسیون، امیدی برای درمان کلامیدیا

پژوهشگران برای مقابله با بیماری کلامیدیا، در تلاش برای تولید نوعی واکسن هستند که بصورت مُخاطی از طریق بینی وارد به بدن بیمار شده و باعث ترشح پادتن مناسب می شود.

پژوهشگران برای مقابله با بیماری کلامیدیا، در تلاش برای تولید نوعی واکسن هستند که بصورت مُخاطی از طریق بینی وارد به بدن بیمار شده و باعث ترشح پادتن مناسب می شود.

به گزارش تحلیل ایران از ستاد فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت نانو بایو (NanoBio Corporation) یک شرکت زیست دارویی است، اخیراً اعلام کرده که واکسن نانو امولسیون کلامیدیا (chlamydia - نوعی باکتری شبیه ویروس است که برای تکثیر به یک فرآیند زیست شیمیایی نیاز دارد) در یک آزمایش چالش بر انگیز بر روی موش ها مؤثر واقع شده است.


این واکسن که به صورت کمکی در کنار واکسن اصلی کلامیدیا مصرف شده و روش استعمال آن نیز از طریق بینی است، به مقاومت بیشتر بدن در برابر بیماری می انجامد. 


این آزمایش توسط محققان برتر واکسن کلامیدیا در دانشگاه کوئینز لند استرالیا (Queensland University of Technology) انجام شده است.


کلامیدیا یکی از بیماری هایی است که از طریق جنسی منتقل می شود. طبق آمار موجود، سالیانه حدود 2.86 میلیون مورد سرایت این بیماری گزارش می شود. همچنین آمار نشان داده است که حدوداً 90 درصد از زنان مبتلا به کلامیدیا هیچگونه علامتی مشاهده نمی کنند و به همین دلیل به دنبال درمان نیستند.


چنانچه این بیماری درمان نشود، درصد قابل توجهی از زنان دچار بیماری التهابی لگن می شوند که می تواند منجر به مشکلات دراز مدتی نظیر ناباروری، حاملگی خارج از رحِم و درد مزمن لگنی شود. همچنین عدم درمان کلامیدیا احتمال ابتلا یا انتقال ویروس ایدز را افزایش می دهد.


یکی از محققان این طرح گفت: «یافته های ما نشان می دهند که استفاده از واکسیناسیون مُخاطی، بهترین امید برای تولید واکسنی است که از افراد در برابر کلامیدیا محافظت کند.»

                               

نانو     واکسن     کلامیدیا     ویروس     فناوری    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :