موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/34236 :کد

0

مردم سوئد خواستار ورود کمتر پناهجویان به کشور

  جمعه ۰۴ دی ۱۳۹۴ — ۰۶:۱۹
تعداد بازدید : ۲۱۹   
 تحلیل ایران -مردم سوئد خواستار ورود کمتر پناهجویان به کشور

نتایج یک نظرسنجی حاکی است، اکثریت مردم سوئد خواستار ورود پناهجویان کمتری به این کشور منطقه نوردیک هستند.

نتایج یک نظرسنجی حاکی است، اکثریت مردم سوئد خواستار ورود پناهجویان کمتری به این کشور منطقه نوردیک هستند.


نتایج نظرسنجی موسسه ایپسوس که روز پنج شنبه در داگنس نایتر، بزرگترین روزنامه سوئد منتشر شد، حاکی است 55 درصد از مردم این کشور معتقدند که دولت نباید اجازه دهد پناهجویان بیشتری وارد این کشور شود.

 

به گزارش تحلیل ایران ،این در حالی است که در نظر سنجی مشابه در ماه سپتامبر 44 درصد از مردم سوئد معتقدند بودند که دولت این کشور باید پناهجویان بیشتری بپذیرد اما این رقم هم اکنون به 19 درصد رسیده است.

دولت سوئد تدابیری با هدف کاهش ورود پناهجویان به این کشور در نظر گرفته است و از اوایل ماه ژانویه قصد دارد هویت افراد را در قطارها و اتوبوس‌هایی که از دانمارک عازم سوئد می‌شوند، بررسی کند.

 

سوئد جمعیتی حدود 9.8 میلیون نفر دارد؛ در سال 2015 بیش از 160 هزار پناهجو وارد این کشور شدند که در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا از این نظر از بالاترین سرانه‌ها برخوردار بود.

 

نیکلاس کالبرینگ کارشناس موسسه افکار سنجی ایپسوس به روزنامه داگنس نایتر گفت: «سوئد رویه‌ای تقریبا سخاوتمندانه در زمینه پذیرش پناهجویان در پیش گرفت اما این رویه مشروط به کارآمد بودن آن است. معتقدیم که نتایج معکوس در نظرسنجی‌ها در نتیجه بروز مشکلاتی در روند پذیرش (پناهجویان) صورت گرفته است و این سوال مطرح می‌شود که این بحران در بلند مدت چه عواقبی برای سوئد به دنبال خواهد داشت.»

 منبع : پرس تی  وی

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :