موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/34254 :کد

0

گزارش عفو بین الملل در مورد سوریه سیاسی و جعلی است

  جمعه ۰۴ دی ۱۳۹۴ — ۰۶:۵۶
تعداد بازدید : ۲۱۳   
 تحلیل ایران -گزارش عفو بین الملل در مورد سوریه سیاسی و جعلی است

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت گزارش سازمان عفو بین الملل در مورد حملات روسیه در سوریه و رسیدن آن به مرزجنایت جنگی را غیر واقعی خواند.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت گزارش سازمان عفو بین الملل در مورد حملات روسیه در سوریه و رسیدن آن به مرزجنایت جنگی را غیر واقعی خواند.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری رویترز، «ماریا زاخاروا » سخنگوی وزارت خارجه روسیه گزارش عفو بین الملل را کاملا سیاسی و جعلی دانست. پیشتر سازمان عفو بین الملل روسیه را در ارتباط با حملاتش در سوریه به ارتکاب «جنایات جنگی» متهم کرده بود.


عفو بین الملل مدعی شده بود: صدها نفر از شهروندان سوری در مناطق مسکونی با تراکم جمعیتی بالا، مراکز پزشکی و بازارها مورد حمله هوایی نیروهای روسیه قرار گرفته و کشته شده اند.


گزاش سازمان عفو بین الملل می افزاید: روسیه بیش از ۲۵ حمله بین ۳۰ سپتامبر تا ۲۹ نوامبر ۲۰۱۵ در سوریه انجام داده و بطور خاص به شش حمله اشاره می کند که در آن دست کم ۲۰۰ غیر نظامی و بیش از ده نظامی کشته شده اند

.

روسیه حملات هوایی خود در سوریه را از ۳۰ سپتامبر گذشته علیه گروههای تروریستی بویژه داعش و در سوریه آغاز کرده است

.

جنگ در سوریه از ماه مارس ۲۰۱۱ شروع شده و درگیری ها میان دولت سوریه و گروه های تروریستی، تاکنون بیش از ۲۵۰ هزار کشته و میلیون ها آواره بر جای گذاشته است


پیش از این دولت روسیه در واکنش به ادعای رسانه های غربی در بیانیه ای اعلام کرده بود در حملات هوایی خود با دقت کامل عمل می کند و حتی از این عملیات فیلم هم تهیه می کند.


ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت: وزارت دفاع گزارش سازمان عفو بین الملل را مطالعه و بررسی کرده است و اعتقادش این است که اطلاعات اعلام شده در این گزارش کلیشه هایی پیش پا افتاده است و ارزش قانونی ندارد.


وی همچنین اتهامات مطرح شده از سوی سازمان های حقوق بشری علیه روسیه در مورد استفاده از بمب های خوشه ای در سوریه را رد کرد. سازمان عفو بین الملل در گزارش خود اعلام کرده حملات هوایی روسیه در سوریه جنایت جنگی محسوب می شود

 

منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :