موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سینما و تئاتر

a/3428 :کد

0

در هفته گذشته میانگین فروش فیلم‌ها ۱۰۰ میلیون تومان بود

  پنجشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ — ۰۹:۳۸
تعداد بازدید : ۲۵۶   
 تحلیل ایران -در هفته گذشته میانگین فروش فیلم‌ها ۱۰۰ میلیون تومان بود

در هفت روز گذشته؛ مجموع فروش ۷ فیلم در حال اکران به یک میلیارد تومان هم نرسید!

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از ایلنا ؛ در هفته‌ای که روزهای پایانی آن را سپری می‌کنیم؛ سینماهای کل کشور هفت فیلم سینمایی  «ایران برگر»،  «رخ دیوانه»، «استراحت مطلق»، «طعم شیرین خیال»، «من دیه‌گو مارادونا هستم»، «متل‌قو» و «قصه‌ها» را نمایش دادند و در مجموع کمتر از یک میلیارد تومان بلیت فروختند.

در این هفته؛ فیلم جعفری جوزانی که روزهای آخر اکران را می‌گذارند؛ 280 میلیون تومان فروش کرد و پس از دو ماه نمایش؛ فروش خود را به بیش از 4 میلیارد و 530 میلیون تومان رساند. همچنین «رخ دیوانه» توانست 185 میلیون تومان به فروش خود اضافه کند.

 «استراحت مطلق» در هفته جاری حدود 4 برابر هفته گذشته فروش کرد و براساس آن‌چه که دفترپخش فیلم اعلام کرده؛ فیلم به مرز 2 میلیارد تومان نزدیک می‌شود.

«من دیه گو مارادونا هستم» ساخته بهرام توکلی که یکی از فیلم‌های تازه‌نفس گیشه اردیبهشت است؛ در این هفته تعداد سالن‌های در اختیارش را به 36 عدد رساند و  حدود 3 برابر هفته گذشته بلیت فروخت. «قصه‌ها» نیز که تعداد روز اکرانش با فیلم توکلی برابری می‌کند در دو هفته گذشته تنها در 10 سینمای تهران نمایش داده شد و حدود 200 میلیون تومان فروش کرد. اکران شهرستان فیلم از دو روز گذشته آغاز شده و در استان‌های اصفهان، خراسان، کرمان، اهواز، گیلان، قزوین، گلستان، بندرعباس، کرمانشاه، اردبیل، مازندران، تبریز و یزد درحال اکران است. تعداد سالن‌هایی که در  شهرستان‌ها در حال نمایش فیلم «قصه‌ها» هستند به 25 سالن رسیده است.

براساس تصویب شورای صنفی نمایش؛ فیلم‌های «در دنیای تو ساعت چند است؟» ساخته صفی یزدانیان، «مردن به وقت شهریور» هاتف علیمردانی و «آتیش بازی» بهمن گودرزی از شب گذشته به فیلم‌های در حال اکران اضافه شدند.

 

                               

فرهنگ     سینما                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :