موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/34323 :کد

0

این ورزش‌ها کاهش وزنتان را به باد می‌دهد

  جمعه ۰۴ دی ۱۳۹۴ — ۱۰:۳۲
تعداد بازدید : ۲۵۰   
 تحلیل ایران -این ورزش‌ها کاهش وزنتان را به باد می‌دهد

نوع شخصیت و ورزش در کاهش وزن مؤثر است.

نوع شخصیت و ورزش در کاهش وزن مؤثر است.
 
به گزارش تحلیل ایران، سید مهدی غضنفری متخصص فیزولوژی و مدیر طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی ارتش با اشاره به این که مزاج افراد در فصل‌های مختلف سال در کاهش وزن مؤثر است، اظهار کرد: در طب سنتی ابتدا باید با ورزش بدن را پاکسازی کنیم و اصلاح تغذیه سلامت بدن را تضمین می‌کند. ورزش در طب سنتی تدابیر خاص خود را دارد و متناسب با شخصیت و خصوصیات بدنی و روحی و روانی، نوع ورزش برای افراد تجویز می‌شود.
 
وی افزود: ورزش برای کاهش وزن افراد با مزاج گرم و تر و با توجه به خصوصیات بدنی و روحی و روانی آنها در فصل‌های مختلف تعیین می‌شود. زیرا نوع آب و هوا نیز در کاهش وزن مؤثر است.
 
غضنفری تصریح کرد: به طور معمول افرادی که دارای مزاج سرد و تر هستند صاحب پوست سفید و بدنی پفکی و چاقی از نوع آب فراوان، چربی فراوان، سستی بدن و از جنس آب و رطوبت هستند. این خصوصیات در بانوان بیشتر دیده می‌شود.
 
این متخصص فیزیولوژی و طب سنتی تأکید کرد: برای افرادی که صاحب مزاج سرد و تر هستند، ورزش‌های خشک شامل دویدن، دوچرخه سواری در نور کافی و دمای خوب و به طول معمول در زیر نور آفتاب، مناسب است. پف‌ آلودگی آنها در این شرایط از بین خواهد رفت.
 
وی با اشاره به اهمیت نوع ورزش با مزاج افراد افزود: ورزش‌های خنک و سنگین‌تر شامل دویدن، شنا، اسکی و ورزش‌های زمستانی برای افرادی که مزاج گرم و تر دارند بسیار مناسب است.
 
چاقی افراد با مزاج گرم و تر بیشتر چاقی همراه با گوشت و چربی و افراد سرد و تر همراه با چربی است. نوع ورزش آنها باید زیر نظر متخصصان و با توجه به مزاج آنها تعیین شود.
 
غضنفری در پایان گفت: با تعیین نوع مزاج و با نظارت متخصصان، دویدن منظم و خوب، پیاده روی سریع در محیط و زمان مناسب می‌توان علاوه بر کاهش وزن، سلامت بدن را تضمین کرد.
 
شرایط محیطی و زمان ورزش در فصل‌های مختلف سال از مهمترین عوامل مؤثر بر کاهش وزن افراد است. بهتر است ورزش در تابستان قبل از طلوع آفتاب و در زمستان در میانه یا وسط روز انجام شود.
 
مهمترین شرط سلامت بدن و کاهش وزن انجام وزرش در محیط و زمان مناسب و پرهیز از ورزش کردن هنگام شب و نزدیک خواب است.
 
منبع: باشگاه خبرنگاران
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :