موضوعات ‌مرتبط: ورزشی کشتی

a/34397 :کد

0

جابر صادق‌زاده پهلوان کشور سال ۹۴ شد

  جمعه ۰۴ دی ۱۳۹۴ — ۱۸:۴۵
تعداد بازدید : ۲۵۹   
 تحلیل ایران -جابر صادق‌زاده پهلوان کشور سال ۹۴ شد

جابر صادق‌زاده با غلبه بر عبدالله قمی در فینال رقابت‌های کشتی پهلوانی کشور عنوان قهرمانی را از آن خود کرد و به عنوان پهلوان سال ۹۴ کشور شناخته شد.

جابر صادق‌زاده با غلبه بر عبدالله قمی در فینال رقابت‌های کشتی پهلوانی کشور عنوان قهرمانی را از آن خود کرد و به عنوان پهلوان سال 94 کشور شناخته شد.

به گزارش تحلیل ایران، رقابت‌های کشتی پهلوانی قهرمانی کشور از روز گذشته در تبریز آغاز شده است و امروز با معرفی پهلوان کشور به پایان رسید.


جابر صادق‌زاده که بیش از این یک بار عنوان پهلوانی کشور را به خود اختصاص داده بود در فینال مثبت 90 کیلوگرم رقابت‌های کشتی پهلوانی با نتیجه 4 بر 3 مقابل عبدالله قمی به پیروزی دست یافت و عنوان پهلوانی کشور در سال 94 را به خود اختصاص داد.


صادق‌زاده در نیمه نهایی از سد پرویز هادی، پهلوان سال گذشته عبور کرده بود و عبدالله قمی هم مقابل جمال میرزایی به پیروزی رسیده بود.


به گزارش فارس، در فینال وزن 60 کیلوگرم کشتی پهلوانی نیز جلال علیزاده از خراسان شمالی با برتری مقابل یونس سرمستی به عنوان قهرمان این وزن شناخته شد.


در پایان رقابت فینال طبق مراسم سنتی کشتی پهلوانی جابر صادق‌زاده که عنوان پهلوان کشور را به خود اختصاص داده بود در وسط تشک مسابقه دو رکعت نماز به جای آورد.


بازوبند پهلوانی جابر صادق‌زاده نیز توسط مادر شهیدان صبوری بر بازوی وی بسته شد.


پیش از این جمعی از پهلوانان زنده کشور خواستار حضور رئیس جمهور برای اهدای بازوبند پهلوان کشور شده بودند که این موضوع به دلیل عدم حضور رئیس جمهور محقق نشد.

منبع: خبرگزاری فارس

                               

کشتی     رقابت     قهرمان     فینال        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :