موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/34440 :کد

0

روسیه: رایزنی ها با ایران در عرصه حقوق بشر را ارج می نهیم

  جمعه ۰۴ دی ۱۳۹۴ — ۱۰:۳۷
تعداد بازدید : ۲۱۴   
 تحلیل ایران -روسیه: رایزنی ها با ایران در عرصه حقوق بشر را ارج می نهیم

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای با اشاره به رایزنی های اخیر ایران و روسیه در عرصه حقوق بشر اعلام کرد که این رایزنی ها صریح و سودمند بود و مسکو آن را ارج می نهد.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای با اشاره به رایزنی های اخیر ایران و روسیه در عرصه حقوق بشر اعلام کرد که این رایزنی ها صریح و سودمند بود و مسکو آن را ارج می نهد.

به گزارش تحلیل ایران، وزارت خارجه روسیه امروز (جمعه) در بیانیه خود خاطرنشان کرده است: روز 21 ماه دسامبر جاری (روز سی ام آذر ماه) دور دوم رایزنی مقامهای وزارت خارجه ایران و روسیه در عرصه دفاع از حقوق بشر در تهران انجام گرفت. در این نشست دوجانبه، طیف وسیعی از موضوعات و مسایل بین المللی مربوط به حقوق بشر مطرح و مورد بررسی قرار گرفت. 


در بیانیه آمده است: دو طرف به مطابقت رویکردها در بسیاری از موضوعات و مسایل کشوری اشاره و بر ضرورت توجه به فرهنگ ها و سنت ها و مذاهب و سایر ویژگی ها و خصوصیات کشورها در بررسی مسایل مربوط به دفاع از حقوق بشر تاکید کردند.


در این نشست (در تهران) همچنین بر اهمیت توسعه همکاری ها و گفت و گوها در عرصه حقوق بشر در چارچوب سازمان ها و گروه های بین المللی و منطقه ای و در قالب دوجانبه تاکید شد.


طرف های ایرانی و روس از سیاسی شدن مسایل مربوط به حقوق بشر در دستور کار سازمان ملل و تلاش برای استفاده از این مسایل برای مداخله در امور داخلی کشورها ابراز نگرانی کردند.


آنها همچنین برای ادامه همکاری در سازمان ملل در عرصه مسایل حقوق بشر توافق کردند.


وزارت خارجه روسیه در پایان بیانیه خود رایزنی با طرف ایرانی را صریح و سودمند عنوان کرد که در شرایط خوب و توام با اعتماد متقابل انجام گرفت.
کشورهای غربی و به ویژه آمریکا از مسایل مربوط به حقوق بشر برای اهداف سودجویانه و مقاصد سیاسی خود سوء استفاده می کنند و این مسایل را به عنوان ابزاری برای انتقاد و فشار بر کشورهای مخالف سیاست های خود در عرصه بین المللی بکار می گیرند.


ایران و روسیه بارها از این رویکرد غرب به ویژه مداخله جویی های در امور داخلی کشورهای دیگر با استفاده از مسایل حقوق بشر انتقاد کرده و ازجمله گزارش های سالانه حقوق بشر آمریکا را دور از واقعیت خوانده که در آن مسایل موجود در کشورهای دیگر بزرگنمایی اما در باره مشکلات و مسایل آمریکا و متحدانش در عرصه های حقوق بشر با توجه به وجود تبعیض های قومی و نژادی سکوت می شود.

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :