موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بازرگانی

a/34468 :کد

0

افزایش قیمت طلای سرخ صادرات را ناکام کرد

  شنبه ۰۵ دی ۱۳۹۴ — ۰۴:۳۱
تعداد بازدید : ۲۲۳   
 تحلیل ایران -افزایش قیمت طلای سرخ صادرات را ناکام کرد

عضو شورای ملی زعفران گفت: خریداران خارجی انتظار افزایش ۴۰ الی ۵۰ درصدی قیمت‌ها را ظرف ۲۰ روز ندارند زیرا این امر منجر به از دست دادن مشتریان می شود.

عضو شورای ملی زعفران گفت: خریداران خارجی انتظار افزایش 40 الی 50 درصدی قیمت‌ها را ظرف 20 روز ندارند زیرا این امر منجر به از دست دادن مشتریان می شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، علی حسینی عضو هیأت رئیسه شورای ملی زعفران، در خصوص صادرات زعفران اظهار داشت: با توجه به اتمام فصل برداشت و مقدار عمده محصول که در دست کشاورزان و دلالان قرار دارد اما عرضه قیمت‌ها به گونه‌ای است که صادرات محصول به شکل روان صورت نمی‌گیرد.
 
وی افزود: در واقع خریداران خارجی انتظار افزایش 40 الی 50 درصدی قیمت‌ها ظرف 20 روز را ندارند زیرا این امر موجب می‌شود که مشتریان خود را از دست بدهیم.
 
حسینی در ادامه بیان کرد: با توجه به اینکه به اندازه نیاز کل دنیا در کشور ما زعفران تولید شده اما برخی دلالان با قیمت این محصول به خوبی بازی کردند به گونه‌ای که صادرات این محصول کاهش پیدا کرده اما نباید فراموش کنیم که با ادامه این روند بازارهای صادراتی خود را از دست می‌دهیم.
 
عضو شورای ملی زعفران تصریح کرد: پدیده شوم حضور دلالان سال‌ها است که در کشور ما رایج شده به طوری که در سال‌های اخیر با افزایش تولید حضور آنها رشد پیدا کرده و از طرفی موجب شده که وضعیت بازار متشنج‌تر شود و حال بایستی مسئولان هر چه زودتر دست به کار شوند و بازار زعفران ایرانی را سامان دهند.

منبع: باشگاه خبرنگاران
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :