موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بازار

a/34542 :کد

0

اختلاف فاحش قیمت مرغ با هزینه‌های تولید

  شنبه ۰۵ دی ۱۳۹۴ — ۰۹:۲۸
تعداد بازدید : ۱۷۱   
 تحلیل ایران -اختلاف فاحش قیمت مرغ با هزینه‌های تولید

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور گفت: در حال حاضر قیمت مرغ در بازار وضعیت مناسبی ندارد به طوری که با هزینه‌های تولید فاصله زیادی دارد.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور گفت: در حال حاضر قیمت مرغ در بازار وضعیت مناسبی ندارد به طوری که با هزینه‌های تولید فاصله زیادی دارد.

 

به گزارش تحلیل ایران، عظیم حجت مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور در خصوص وضعیت قیمت مرغ اظهار داشت: در حال حاضر قیمت مرغ در بازار وضعیت مناسبی ندارد و به طوری که هزینه‌های تولید فاصله زیادی دارند.
 
وی افزود: قیمت مرغ فعلی درب مرغداری کیلویی سه هزار و 400 و قیمت مرغ آماده به طبخ برای مصرف کننده کیلویی 5 هزار و 400 تومان است.
 
حجت ادامه داد: درواقع عوامل مختلفی بر کاهش قیمت‌ها در بازار تولید تأثیر گذار بوده و لازم به ذکر است که بر نحوه مدیریت شرکت پشتیبان و مسائل عرضه نظارتی وجود ندارد به طوری که قیمت خرده فروشی سازمان میادین با عمده فروشی هماهنگی ندارد و حال لازم است که تناسب قیمت مراکز ابلاغ شود تا قیمت‌ها به سمت افزایش پیش رود.
 
 
وی با اشاره به مشوق‌های صادراتی یاد آور شد: تاکنون طرح مشوق‌های صادراتی و واگذاری قیمت‌ها به اتحادیه در پی مازاد تولید اجرایی نشده اما باید گفت که حق العمل کاری قیمت‌ها در موزها هم رخ می‌دهد و این امر موجب شده با توجه به حجم مناسب صادرات از نظر قیمت‌ها آثار چندانی به ارمغان نداشته باشیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران
                               

مرغ     بازار     کاهش قیمت     تولید        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :